Fırat Arapoğlu | Sınır İhlallerinin Tarihi Olarak Sanat Tarihi | Narmanlı Sanat

87 B izlenme  
31.10.2020

Fırat Arapoğlu
Sınır İhlallerinin Tarihi Olarak Sanat Tarihi 
Narmanlı Sanat 

 

Narmanlı Sanat “sanat”ı anlamaya, anlatmaya, paylaşmaya ve tartışmaya alan sağlayan, sanata, müziğe, siyasete, edebiyata, felsefeye ilgi duyan bireyleri tek bir çatı altında toplamayı hedefleyen bir sanat evidir. Bu proje kapsamında Narmanlı Apartmanı’nda yer alan “Bilge Alkor Koleksiyon Evi” ve “Narmanlı Sanat” sohbet ve sergileme alanı bir arada kullanıma açılmıştır.

 

Bilge Alkor Koleksiyon Evi, ressam ve koleksiyoner Bilge Alkor tarafından kurulmuştur. Alkor, sanata alan sağlayarak Aliye Berger, Ahmet Hamdi Tanpınar ve Bedri Rahmi Eyüboğlu gibi sanatçıların üretim yaptığı Narmanlı Han’ın kültürel mirasını devam ettirmek ister. Sanatçı, Müze-Ev’in her odasını sanat hayatı süresince üzerine çalıştığı farklı kavramlar çerçevesinde tasarlamıştır. Hem kendi eserlerini hem de obje koleksiyonlarını diyaloga sokarak izleyiciye sanatçının üretim sürecine ve iç dünyasına işaret eden ipuçları bırakmaktadır.

 

Narmanlı Sanat olarak çeşitli teorik atölyeler, workshoplar, sergiler, okumalar, gösterimler, dinletiler, geziler ve daha nice etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Sanatı konuşmayı, anlamayı ve tartışmayı, dinamik ve genç bir kitleye de erişilebilir kılmayı hedefliyoruz. Sanat’a her açıdan alan vermeyi, kişilerin soru sorabileceği, eleştiride bulunabileceği, deneyimleyebileceği, paylaşabileceği, eserlerini sergileyebileceği, disiplinler arası çalışan bir platform olarak kendimizi konumlandırıyoruz.

 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz