d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Genç, Yeni, Farklı 9 | Zilberman Gallery-İstanbul

92 B izlenme  
3.11.2020

Genç, Yeni, Farklı 9

26 Haziran- 13 Temmuz 2018

Zilberman Gallery-İstanbul

Zilberman Gallery–Istanbul, bu sene 9. edisyonu gerçekleşecek olan Genç Yeni Farklı sergisini sunmaktan mutluluk duyar. Sergi, Zilberman Gallery–Istanbul’da 23 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında görülebilir.

Zilberman Gallery, ana sergilerinin yanında yürüttüğü projelerden biri olan Genç Yeni Farklı’yı açık çağrı yoluyla genç sanatçılara yönelik olarak düzenliyor. Her yıl farklı ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilen Genç Yeni Farklı başvurularının bu yılki seçimleri, küratör Çelenk Bafra başkanlığında, ikonoTV kurucusu ve direktörü Elizabeth Markevitch, koleksiyoner Ayşe Umur, sanatçı Burçak Bingöl ve galeriyi temsilen küratör Naz Cuguoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Genç Yeni Farklı 9’da Serdar Acar, Ayşegül Altunok, Şener Yılmaz Aslan, Elif Büyüknohutçu, Işıl Çelik, Abdulhenan Doğan, Ali Kanal, Beril Or, Cem Örgen, Okay Özkan, Ezgi Tok, Ezgi Yakın, Damla Yalçın ve Sinem Yeniaras’ın çalışmaları yer alıyor.

Zilberman Gallery tarafından ülke genelinde duyurusu yapılan ve genç sanatçılara destek amaçlı gerçekleştirilen Genç Yeni Farklı, her sezonun son sergisi olarak düzenleniyor. Herhangi bir konu veya malzeme kısıtlamasının olmadığı seçki 35 yaş altındaki sanatçıların çalışmalarını kabul ediyor. Genç sanatçıların desteklenmesi amacıyla maddi bir teşvik desteğinin de yapıldığı sergi Genç Yeni Farklı 9, 13 Temmuz’a kadar Zilberman Gallery–Istanbul’da görülebilir.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz