Gülten İmamoğlu | Braha/Bereket | Galeri FE

101 B izlenme  
5.11.2020
Gülten İmamoğlu
"Braha/Bereket"
14 Ocak - 6 Şubat 2016
Galeri FE
 
 
Geçen öğrenim yılında İstanbul Üniversitesi’nde görevlendirilen, bu yılbaşında ise Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürlüğü görevine getirilen Prof. Dr. Gülten İmamoğlu ki nefes almadan yaşayamam dercesine “Resim Yapmadan Yaşayamam” deyişiyle bilinen sanatçı kimliği ile Aralık ayında Art Basel Miami Fuarı’ndaki başarılı katılımı ardından 14 Ocak’tan itibaren de yeni çalışmalarıyla Kadıköy yakasının seçkin sanat galerilerinden Çiftehavuzlar Galeri FE’de izleyicileriyle buluşuyor.
Gülten İmamoğlu bilindiği gibi çoğunlukla kendine özgü Organik Metastrata, Doğal Çoğalım yöntemi ile yarattığı renkli soyut çalışmalarıyla tanınıyor.
Açılış kokteyli 14 Ocak Perşembe günü saat 17.00 – 20.00 arası gerçekleşecek olan Galeri FE’deki Gülten İmamoğlu “BRAHA/BEREKET” isimli solo sergisi 6 Şubat tarihine kadar Pazar Pazartesi hariç her gün izlenebilecek. 
                
GÜLTEN İMAMOĞLU HAKKINDA
American Biographical Institude tarafından"WOMAN OF THE YEAR 2011" Seçildi.
2011 Profesör olarak OMU Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümüne atandı.
2005 Doçent oldu.
1999 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Resim-İş Eğitimi Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atandı.
1994-98 “Görsel Dışavurumda Objektif Saptama Tekniklerinden Öznel Anlatıma Doğru Geliştirilebilir Bir Pratik Olarak Desen Eğitimi” konulu tez çalışması ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi`nden“Sanatta Yeterlik” derecesi aldı.Aynı üniversitenin Güzel Sanatlar Resim İş Eğitimi Bölümüne Öğretim Görevlisi olarak atandı.
1991-94 “Samsun Halkının Resim Sanatına Bakışı” konulu tez çalışması ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi`nde Yüksek Lisansını tamamladı.
1992 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak atandı.
1991 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümünü bitirdi.
1970 Tokat (Turhal)`da doğdu.

New York, Londra, Las Vegas, Los Angales, San Francisco, Florida, Chicago, Washington, Bulgaristan ve Pakistan´da birden fazla önemli sergiler gerçekleştirdi.Los Angales ve Londra Cork Street´de önemli galeriler ile çalışmaktadır.LasVegas South Nevada Fine Art Museum daimi koleksiyonunda iki eseri yeralmaktadır.Yabancı ve yerli birçok önemli koleksiyonda da eserleri bulunan sanatçı Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) üyesidir. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalıştı.Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürlüğü yaptı.Halen İstanbul Üniversitesi´nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.Sanatsal çalışmalarını İstanbul Rumeli Caddesi üzerindeki atölyesinde sürdürmektedir.
Psikeart ve Memlekent dergileri yazarlarındandır. 
Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz