0c52e19d-efae-4515-a4ef-f90c93651a6b.jpg

Hande Şekerciler | Monophobia | Gaia Gallery

97 B izlenme  
5.11.2020
Hande Şekerciler
Monophobia
17 Eylül – 7 Kasım 2015
Gaia Gallery
 
Gaia Gallery, sanat sezonuna 17 Eylül’de yepyeni bir sergi ile eşlik ediyor. Hande Şekerciler’in heykel ve desen klanıyla oluşturduğu Monophobia sergisi, 7 Kasım’a kadar İstiklal Caddesi’ndeki Tarihi Elhamra Han’ın beşinci katında gezilebilir.
 
İstanbul'un sanat yaşamına taze bir soluk getiren Gaia Gallery birinci yaşını ve yeni sanat sezonunu güçlü bir sergi ile karşılıyor. Galerinin temsil ettiği sanatçılardan biri olan Hande Şekerciler’in kendine özgü heykelleri ve desenlerinin yeraldığı Monophobia sergisi 17 Eylül’de açıldı.   
 
Hande Şekerciler sergiyle ilgili olarak Marcus Graf’la yaptığı özel röportajda “Heykellerim fikirleri ve inançları uğruna her şeye katlanmaya razı insanlar hakkında. Fikirler uğruna yapılanlar beni çok şaşırtıyor. Çoğu insan kendi doğruluğuna o kadar inanıyor ki ölmeye, öldürmeye razı! Serideki karakterlerin gözleri bunu ifade edebilmek için kapalı. Kendi içlerine bakıyorlar sadece. Sizin ne dediğiniz, haklılık ihtimaliniz falan hiç önemli değil. Biz de onları kendi hayal ettikleri biçimde görüyoruz. Belki şimdide ya da gelecekte yaşıyorlar ama hala o ilkel insanın dürtülerine sahipler. Medeniyet ve ilkellik arasındaki çatışmayı yaşıyorlar aslında. Bu içsel çatışmayı anlatabilmek için çağdaş bir görünümleri olmasına karşın ilkel aksesuarları, maskeleri var. Bunları tasarlarken çeşitli coğrafyalardaki şamanlara baktım. Onlarda gördüklerimi yeniden tasarladım diyebilirim. Plastik olarak klasikse Yunan heykeli yol haritam oldu. Sergiyi düzenlerken de galeriyi hayali bir arkeoloji müzesi gibi düşündüm. Geleceğin arkeoloji müzesi,” diyor.
 
#Monophobia sergisi 7 Kasım’a kadar gezilebilir.

Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz