İklim Değişikliği Sergisi

14 B izlenme  
27.01.2021

İklim Değişikliği Sergisi: Hayata Tehdit ve Yeni Enerji Geleceği

Tarih 4 Ekim 2011 - 15 Ocak 2012

Amerikan Doğal Tarih Müzesi'nin 2008 yılında New York'ta açtığı ve 237.000 kişi tarafından ziyaret edilen “İklim Değişikliği Sergisi: Hayata Tehdit ve Yeni Enerji Geleceği", İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ve Türk Telekom ana sponsorluğunda santralistanbul’da izleyiciyle buluşuyor.

Sergi, ArterTasarım ve REC Türkiye işbirliği ile 4 Ekim 2011 – 15 Ocak 2012 tarihleri arasında santralistanbul Ana Galeri yer alacak. Kutup ayısından ölü bir mercana, anime kürelerden çeşitli interaktiflere yer verilerek geçmişle günümüzü gözler önüne seren “İklim Değişikliği” sergisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ve Türk Telekom'un ana sponsorluğunda 4 Ekim 2011’de santralistanbul’da açılıyor.


Doğa Koleji, Omo ve Zorlu Enerji Grubu'nun da sponsorlar arasında yer aldığı sergi, temelde iklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmak ve birey olarak yapılan davranışların kısa ve uzun vadede doğurduğu etkiler hakkında başta çocuklar ve aileler olmak üzere kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefliyor. 21.yy'ın en karmaşık, önemli, bilimsel ve sosyal konusu hakkında bilgi veren “İklim Değişikliği” sergisi, her yaştan ziyaretçiye hitap ederken, gelecek nesiller için de iklim değisikliğinin yol açacağı sonuçları sunuyor. Tek bir çözümün olmadığına dikkat çeken sergi, ziyaretçilere kişisel, toplumsal ve devletlerarası eylemlerin bu soruna ne kadar etkili çözümler sunabileceğini de gösteriyor.

 santralistanbul Ana Galeri Binası'nın 1.katına yayılan ve 8 bölümden oluşan “İklim Değişikliği” sergisinde, 4 adet interaktif, 4 adet anime küre, 2 adet video gösterimi, 20 adet teşhir objesi yer alıyor. ArterTasarım tarafından Türkiye'ye getirilen ve REC Türkiye'nin uygulama ortağı olduğu sergiye her iki kurum tarafından geliştirilen ilave bir bölüm eklenerek, Türkiye'den örneklere de yer verilecek. Ziyaretçiler, günümüzdeki iklim değişikliği, değişen atmosfer, buz, okyanus, kara ve yeni enerji geleceği ile ilgili detayları bu sergide bulabilecekler. Sergi alanında oluşturulacak özel mekanlarda, serginin uygulama ortağı olan REC Türkiye, sergiye paralel atölye çalışmaları gerçekleştirecek. Atölyelere rezervasyon gereklidir.

Devamı

Seçtiklerimiz