İmgeler Atlası - Metin Ünsal

22 B izlenme  
14.01.2021

EKAV / Eğitim Kültür Araştırma Vakfı; Ressam Metin Ünsal’ın yeryüzü suretleri olarak anılan haritalara dayalı altyapılar üzerine kurgulanmış sergisine 7 – 25 Şubat 2012 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Metin Ünsal, son üç yıldır süren araştırma ve çalışmalarının sonucunda bazı değişik materyaller ile çağdaş teknolojiyi ve yağlı boyayı kullanarak ‘haritalar’ olgusu ile resimlerini beslemiş, kuvvetlendirmiş ve pekiştirerek sergide kendi hayatınıza ait en derin duyguları hissedeceksiniz.

Sanatçı; insanın doğasındaki merakı, yeni ve bilinmeyene karşı duyduğu ilgiyi, keşfetme arzusu ile insanın geleceğe yönelik düşüncelerinin yaşamı süresince, yarına dair beslenen ümitlerini, kurulan senaryolar ile oluşan hayalleri ve insanı hayata daha sıkı bağlanmaya iten duygular ile tablolarının ışığını yaratmış.

İnsan için Kant’ın dediği gibi “Aslolan Hayattır” Ruhsal yaşamdaki bu sürekli arayış, hedeflere varma arzusu için; birçok yol, yöntem ve senaryo planlamış ve planlamaya devam etmektedir. Metin Ünsal bugüne kadar resimlerinde, gelecek için umutları olan insanların, dün ve yarın arasındaki yaşamın tezatları içindeki duruşlarını yansıttı. Bu sergisinde de, önceki çalışmaların devamı olarak hayatın içindeki bin bir olanağı ve bizlere sunulan sonsuz seçenekleri görerek yaşama tutunma çabamızı sürdürme gerekliliğini; haritaların resimlerine kattığı anlamsal ve görsel destekle bir kez daha belirtiyor.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin