d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Kâğıt | Türkiye Çağdaş Sanatından Bir Seçki | PİLEVNELİ Mecidiyeköy

96 B izlenme  
31.10.2020

Kâğıt

Türkiye Çağdaş Sanatından Bir Seçki

12 Şubat - 24 Mart, 2019

PİLEVNELİ Mecidiyeköy
 

PİLEVNELİ Project, 12 Şubat - 24 Mart 2019 tarihleri arasında PİLEVNELİ Mecidiyeköy’de “Kâğıt” başlıklı sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

PİLEVNELİ Mecidiyeköy’ün misafir programı kapsamında gerçekleştirilen ilk proje olarak izleyici karşısına çıkan “Kâğıt: Türkiye Çağdaş Sanatından Bir Seçki”, 100’ün üzerinde sanatçının kâğıt işlerine odaklanıyor. Sergi, Türkiye çağdaş sanatında, 1960’lardan bugüne uzanan bir çizgide, kâğıt üzerine yapılan işler ve de bizzat materyal olarak kağıdın kullanıldığı yapıtları bir araya getiriyor.

Araştırma odaklı bir sergi olan “Kâğıt”, hem usta hem de genç sanatçıların yapıtları ışığında bu alanı kapsamlı bir şekilde, her yönüyle ele alıyor. Sergide yer alan sanatçılar bilinçli bir şekilde üretimlerinde kağıdı tercih eden isimler olarak öne çıkarken, günümüz sanatındaki gelişmeleri, geçmişten bugüne bu alanda yaşanan değişim ve dönüşümleri de ortaya koyuyorlar.

“Kâğıt” sergisi bu alanda sunulan üretimlerdeki çeşitli eğilimleri, gençlerin ‘yeni ve heyecan dolu’ sesleri ile güçlü sanatçıların kâğıt üzerine koyduğu eserlerini bir araya getiriyor. Resimden heykele, fotoğraftan videoya, yerleştirmeye uzanan bir yelpazede üretim yapan sanatçıların ‘kâğıt’ işleri bu alanın sonsuz olanaklarını da izleyiciye gösteriyor.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz