''LOLA'' İlke Kutlay

90 B izlenme  
25.11.2020

İLKE KUTLAY ve LOLİTALARI!

Post-modern genç ressam İlke Kutlay, Lola isimli resim sergisi ile Casa DellArtede!
İlk bakışta çekici pastel renkleri ile dikkat çeken Türk çağdaş resminin genç ressamlarından İlke Kutlay
ın duygusal anlatımların öne çıktığı eserleri 24 Ocak- 14 Şubat tarihleri arasında İstiklal Caddesi Mısır Apartmanında, Casa DellArte Galeride sergileniyor.

Büyük kentlerin kenarlarındaki yaşamları, doğa ile insanın birlikteliğinden doğan uyumu, hayalleri ve ümidi özgür fırça darbeleriyle betimleyen İlke Kutlayın eserlerinde, geniş yüzeyler, ayrıntılı iç mekânlar ve detaylar öne çıkıyor.

Resimlerinde, gerçekçilikten kopmadan modern zamanları anlatan İlke Kutlay, karşıt kültürleri, sınıf farklarını ve modern yaşamın detaylarını resimlerinde barındırıyor. Çarpıcı eserlerinde geçmişe, geleceğe ve şimdiki zamana göndermeler yapan sanatçının çalışmalarında ise baş aktörler, gözlerini varoluşlarını sorgularcasına izleyicisine odaklamış olan genç kızlar.

Farklı katmanları harmanlayarak oluşturduğu kompozisyonları ile İlke Kutlay, bu kırılgan aktörlerle, modern yaşamı, moderniteyi ve şehir hayatını da resmediyor. Şimdiki zamana farklı bir bakış için, ressam İlke Kutlay, 24 Ocak-14Şubat tarihleri arasında, İstiklal Caddesi No:163, Mısır Apartmanında yer alan Casa Dell’Arte Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor.

Devamı

Seçtiklerimiz