Madde-Işık II

23 B izlenme  
29.01.2021

Yerçekimi ve zaman algılarını altüst ederek izleyiciye sıradışı deneyimler yaşatacak olan sergi, 7 çağdaş sanatçının eserlerinden oluşuyor ve küratörü yine Richard Castelli.

Sergi 25 Eylül tarihine dek Borusan Müzik Evinde ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Algılama kavramına yeni boyutlar kazandıracak olan sergi 28 Mayıs -25 Eylül tarihleri arasında Müzik Evinde gerçekleşecek.

Madde-Işık II ye katılan sanatçılar arasında birinci sergide yer alan Christian Partos da bulunuyor. Sergi aynı zamanda eserleri Türkiye de ilk kez sergilenecek ünlü çağdaş sanatçıları bir araya getiriyor.

Madde-Işık II, geçen yılın Fiziksel Sanallık ve İmmersiyon temalarına ek olarak Madde ve Işık adlı bir alt başlık da içeriyor.

Bu temaları ses, video, ışık ve hareketin farklı bileşimleri aracılığıyla irdeleyecek olan sergi, bu yıl da farklı malzemelerin kullanıldığı eserlerle sanatseverlere sıra dışı deneyimler sunacak.

Jean Michel Bruyère, Kurt Hentschläger, Julien Maire, Christian Partos, Joachim Sauter & Dirk Lüsebrink (ART+COM), [The User] ve Li Hui'nin eserlerinin yer alacağı Madde-Işık II 28 Mayıs 25 Eylül tarihleri arasında, Borusan Müzik Evi'nde, pazartesi hariç her gün saat 11.00- 19.00 arasında ziyaret edilebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin