Mercan Dede | Kadim Zaman Makinesi | Video By Jarret Gibbons

93 B izlenme  
22.10.2014
Mercan Dede
Kadim Zaman Makinesi
Video By Jarret Gibbons

Bu video Mercan Dede’nin, EKAV / Eğitim Kültür Araştırma Vakfı’nda, yarattığı özgün tarzı ve müziğiyle geniş kitleleri büyüleyen “Kadim Zaman Makinesi” sergisi için Jarret Gibbons  tarafından hazırlandı.

Mercan Dede'nin Montreal'deki stüdyosunda yaptığı hazırlıkları kronolojik olarak gösteren video, fotoğraf ve video sanatçısı Jarret Gibbons tarafından stopmotion tekniği kullanılarak hazırlandı. Videodaki müzikler ise, Mercan Dede'nin seyehatleri sırasında kaydettiği seslerden derlenerek oluşturuldu. Fotoğraf sanatçısı Jarret Gibbons'un diğer çalışmalarına göz atmak için instagram üzerinden @jarrettdg sayfasına göz atabilirsiniz.

Görsel sanatlar alanındaki suskunluğunu 2011 yılında Ekavart Gallery’dekiilk kişisel sergisi “Aşıklar Kabilesi”ile bozan ve ardından Borusan Müzik Evi’ndeki CarlitoDalceggio ile gerçekleştirdiği Revolution/Revalation sergisi ile altmış binden fazla sanatseverle buluşan Mercan Dede; geçen sene Montreal’deki grup sergisinin ardından, ikinci kişisel sergisi “Kadim Zaman Makinesi” ile Ekavart Gallery’ye geri dönüyor.

Sergi 4 Kasım – 12 Aralık 2014 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de gerçekleşecek.
Devamı

Seçtiklerimiz