f7c849f2-0101-48db-a188-b74f67246675.jpg

Monika Bulanda-Multi City-ALAN İstanbul

145 B izlenme  
7.11.2020
Monika Bulanda
Multi City
11 Nİsan - 4 Mayıs 2013
ALAN İstanbul

Çağdaş sanatın görsel estetiği ile öne çıkan genç sanatçısı Monika Bulanda Türkiye’deki ilk kişisel sergisi ‘MULTI-CITY’ ile ALAN İstanbul’da!
Resim hayatına çok erken başlayan Monika Bulanda için kendi ülkesi olan Polonya’da aldığı birincilik ödülü de ilerleyen yıllardaki sanat hayatı için önemli bir adım olmuştur. Akademik eğitimini tamamladıktan sonra New York’tan Pekin’e, Paris’ten İstanbul’a kadar birçok büyük kentte bulunan ve de yaşayan sanatçının şehirlerle kurduğu tutkulu ve duygusal ilişki sanatının temelini oluşturan önemli bir etkendir.
Monika Bulanda kentlerin büyük ölçekte verdikleri imajların kendi başına olağanüstü birer sanat eseri olduğunu kabul ederek, bu görselliği çağdaş sanat kodlamaları ile yeniden üretir. Kent siluetlerini oluşturan tüm yapısal veya organik unsurlar Bulanda’nın resimlerinde kendi içlerindeki on binlerce parçacığın farklı renkler, dokular ve tonlar olarak bir araya gelmesi ile büyük bir kolajı oluşturarak tek bir fotoğrafı detayları ile algılamamızı sağlar. Bu kolaj, derinlemesine perspektifler ile çoklu parçacıkların bir araya gelmesi ile bir yandan kaotik, bir yandan da tanımlanabilir kent siluetini meydana getirir. Böylece ‘MULTI-CITY’ de yer alan her bir çalışma en küçük detaylarından başlayıp, bütünde çarpıcı bir etkiyle devam eden ve izleyen üzerinde kalıcı bir etki bırakan bir süreç olarak izlenebilir. 
Monika Bulanda’nın verdikleri enerji açısından birbirine benzettiği İstanbul ve New York şehirlerinden esinlendiği Multi-İstanbul ve Multi-New York serilerini bir arada sergileyeceği ‘MULTI CITY’,  11 Nisan - 4 Mayıs 2013 tarihleri arasında ALAN İstanbul’da izlenebilir.

Müzik:Müzikotek 
Müzik/Aranjman: Monika Bulanda"Somewhere On The Way"
Devamı

Seçtiklerimiz