Nadide Akdeniz | Büyük Yeşil Dünyanın Büyücüsü | Kasa Galeri

103 B izlenme  
31.10.2020

Nadide Akdeniz

Büyük Yeşil Dünyanın Büyücüsü

9 Eylül-24 Ekim 2020

Kasa Galeri

 

Nadide Akdeniz’in “Büyük Yeşil Dünyanın Büyücüsü” başlıklı kişisel sergisine 9 Eylül-24 Ekim tarihleri arasında Kasa Galeri ev sahipliği yapıyor.

1970’li yılların başından bu güne değin üretimini aralıksız bir şekilde sürdüren Nadide Akdeniz’i tanımlayan en yerinde ifade “büyük yeşil dünyanın yeşil büyücüsü”dür. Nadide Akdeniz, toplumsal, kültürel, ekolojik, politik ve tinsel dünyaları kesiştiren, iç içe geçiren masalsı yeşil sahneler kurar. Sanatçının bitkiler, ağaçlar, yapraklar, sarmaşıklar, meyveler ve çiçeklerle yaşamaya ve hareket etmeye başlayan organik evreni tuval yüzeyini bütünüyle kaplayarak sanatçının adıyla özdeş üslubu haline gelen florasını oluşturur. Sanatçının düşsel peyzajları onun bir bakıma büyülü yeşil mahlasıdır. 

Küratörlüğünü Derya Yücel’in üstlendiği, özgün üslubuyla, doğa ve insanın, organik ve suni dünyanın, gerçeklik ve kurgunun çarpıştığı sahneler yaratan Nadide Akdeniz’in 2019-2020 tarihli yağlıboya tuval resimlerini, karakalem desenlerini ve videografik çalışmasını içeren kişisel sergisi “Büyük Yeşil Dünyanın Büyücüsü” 24 Ekim tarihine kadar Kasa Galeri’de izlenebilir.

 

Devamı

Seçtiklerimiz