d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Incognito - Elif Varol Ergen

35 B izlenme  
14.01.2021

CDA-Projects, yeni yılın ikinci sergisini İllüstrasyon sanatçısı Elif Varol Ergen'in "Incognito" isimli ilk kişisel sergisiyle yapıyor.

Çocukların, anne ve baba figürlerine yönelttikleri şiddet anlarını ve medyada son yıllarda sıkça yeralan çocuk istismarlarını çıkış noktası olarak belirleyen sanatçı bu ürkütücü durumların öncesi ve sonrasıyla ilgili durumları hikayeci bir tavırla yorumluyor.

Elif Varol Ergen, bu sergiyi, her yapıtla farklı bir bölümü anlatılan bir senaryonun parçaları olarak kurguluyor.  Latince incognitus’tan gelen, Türkçe'de ise gizlenen kimlik veya takma ad olarak tanımlanan "Incognito"; konusunu aldığı şiddet ve cinsel istismar mağduru küçük çocukların isimlerini gizleme zorunluluğu ile ilgili bir gönderme olarak kullanıyor.

Akrilik, mürekkep, serigrafi ve digital resimleme gibi teknikler kullanan sanatçı, işlerinin üretim aşamasında kendini sınırlayan bir yaklaşımdan uzak durmaya çalışıyor. Sergilemede tuval, serigrafi, karışık teknik, cnc kesim üretimler ve mono baskıların kullanıldığı sergi “Incognito” 3 Şubat-3 Mart 2012 tarihleri arasında CDA-Projects’in Mısır Apartmanı’ndaki galerisinde izlenebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz