Olca Uzunokur | Bir Gece Masalı | Galeri FE

88 B izlenme  
3.11.2020

Olca Uzunokur

“Bir Gece Masalı”

5 – 26 Mayıs 2018

Galeri FE, 5 – 26 Mayıs 2018 tarihleri arasında Olca Uzunokur’un “Bir Gece Masalı” adını taşıyan solo sergisini sanatseverler ile buluşturmaya hazırlanıyor.

“Olca Uzunokur’un yaşam – ölüm diyalektiğini vurguladığı 2012 yılındaki sergisinden sonra izleyicisi ile buluşacak olan “Bir Gece Masalı” adlı sergisi bir öncekinin devamı niteliğindedir. Bu sergisinde varoluş olgusu üzerinden en küçük hücre içindeki yaşamsal devinimin evrenle olan bağını ilişkilendiren sanatçı, doğal farkındalığa işaret eder. Evrenle bütünleşme sorgulanırken cevapların hiçbir zaman oralarda bir yerde olmadığını, yalnızca içimizde olduğunu kendine özgü bir dil ile anlatır ve “sadece keşfedilmeyi beklerler” der.

Sanatçının, kollagrafi (Collagraph), monobaskı, linolyum ve çinko gravür tekniğiyle ürettiği özgün baskı resimlerinde, anlatım dilinde yer alan dokular ve renkler, içsel yalnızlığa vurgu yaparken mistik, aydınlık, pırıltılı ve narin görüntüsü ile izleyicinin ruhu ile konuşmaktadır. Bir düşü görünür kılmak isteyen sanatçının çıkış noktası, renkler ve oluşum halindeki biçimlerin ifadesidir. Sanatçının felsefesi yaratıcı ve aşkın olana, bilinçli bir yalnızlığa, duygulanım sürecine, bitmez tükenmez bir enerji döngüsüne tutkulu olmaktır.”

Açılış kokteyli 5 Mayıs Cumartesi günü 16.00 – 20.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan “Bir Gece Masalı” sergisi 26 Mayıs tarihine kadar, Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün 11:00 - 19:00 saatleri arasında izlenebilir.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz