f7c849f2-0101-48db-a188-b74f67246675.jpg

On Paper | Gaia Gallery

92 B izlenme  
21.05.2015
On Paper / Karma Sergi
13 Mayıs - 11 Temmuz 2015
Gaia Gallery
 
 
Gaia Gallery, 13 Mayıs - 11 Temmuz 2015 tarihleri arasında Ezgi Bakçay Çolak’ın küratörlüğünde on çağdaş sanatçının bir araya geldiği #GaiaOnPaper grup sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.
Yazıyı beğen ya da paylaş:
 
• Gaia Gallery, dördüncü sergisinde on çağdaş sanatçıyı kağıt işleri çerçevesinde bir araya getirdi. Ezgi Bakçay Çolak’ın küratörlüğünde gerçekleşen grup sergisi #GaiaOnPaper, 11 Temmuz’a kadar İstiklal Caddesi’ndeki Tarihi Elhamra Han’ın beşinci katında.
 
İstanbul’un sanat yaşamına taze bir soluk getiren Gaia Gallery, ikinci karma sergisi #GaiaOnPaper ile sezonda son kez kapılarını açtı. Arda Yalkın, Ardan Özmenoğlu, Bahadır Baruter, Erkut Terliksiz, Gönül Nuhoğlu, Hande Şekerciler, Nermin Er, Nur Gürel, Serkan Yüksel, Yağmur Çalış eserlerinin yer aldığı serginin küratörlüğünü Ezgi Bakçay Çolak üstlendi.
 
Küratör Ezgi Bakçay Çolak sergiyi şöyle özetliyor: “Kağıt, sanatçının üretimine eşlik eden esnek bir malzeme. Eskizin esnek adımlarını da, ilhamın ürkek izlerini de, ustalığın tortusunu da taşıyabiliyor. Oyun oynamanın yaşamsal ciddiyetini taşıyor kağıt işler; kibirli uzmanlıklara, eril ayrımlara, sıkıcı sofuluğa tahammülü yok. Kağıt, hatayı baştan çıkartıcı bir keşif gibi sahiplenen, yırtılmayı göze alan sanatçılara göre bir malzeme. Kağıtla çalışanlar aşkın bir ideale hizmet etmek yerine, çokluğa ve eksikliğe, burada ve şimdiye yerleşiyor. Kağıtta her zaman boşluk var, nüfus kaydı olmayan sözde “kağıtsızlara”, doğuştan göçebelere, yersiz-yurtsuzlara kağıtta her zaman yer var. Çünkü kağıt katmanlansa ve kalınlaşsa bile kök salmıyor. Yatayda sonsuzca genişliyor.”
 
#GaiaOnPaper sergisinde çalışmaları bir araya gelen isimler arasında galerinin temsil ettiği sanatçılar Arda Yalkın ve Hande Şekerciler’in yanı sıra, usta çizer Bahadır Baruter de bulunuyor. Baruter’in bugüne dek hiç görülmemiş çizimleri ve Erkut Terliksiz’in Ateşi Tutan (2012) isimli eseri Galeri x-ist’in izniyle sergide yer alıyor. İnce detaylarıyla bilinen Nermin Er’in İsimsiz (2011) eseri Galeri Nev İstanbul’un, Serkan Yüksel’in Gergin Selam (2013) isimli eseri de C.A.M. Galeri’nin izniyle yer alan diğer eserler. Not kağıtlarıyla yaptığı işleriyle adından söz ettiren Ardan Özmenoğlu ise American Dream (2014) isimli çalışmasıyla sergide yer alan bir diğer sanatçı.
 
• #GaiaOnPaper sergisi 13 Mayıs - 11 Temmuz 2015 tarihleri arasında Gaia Gallery’de görülebilir.
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz