f2af643b-1f2b-4576-a0c7-c8029d8139a4.png

“On the Edge” Giovanni Ozzola

20 B izlenme  
10.03.2021

İtalyan Sanatçı Giovanni Ozzola Proje 4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi'nde

İstanbulun 2010 Avrupa Kültür Başkenti kimliğine İtalyan-Türk Kültürel diyalogu ile katkıda bulunmak üzere Elena Forinin küratörlüğünde Giovanni Ozzolanın On the Edge(Kenarda) adlı sergisi Proje 4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesinde 16 Eylülde açıldı. Sergi açılışından bir gün önce müzede hazırlıklar sürerken Ozzolanın İtalyanın önemli çağdaş sanat ödülü Talent Prizeı aldığı bildirildi.

Sanatçının ödül aldığı eser Tenimin Altında adlı video da sergide yer alıyor. Guy Talarico yayınları tarafından Inside Art sitesi çerçevesinde Roma Vakfı ile beraber düzenlenen bu ödül genç sanatçıları desteklemeyi amaçlıyor.

İtalyanın uluslararası alanda yükselen sanatçılarından olan Giovanni Ozzola (Floransa, 1982) mekan ve sergi için özel olarak hazırladığı fotoğraf ve video eserlerini sergiliyor. Ozzola ile karşılıklı yapılan diğer bir sergide ise genç Türk sanatçıları Elif Süsler (1983, Ankara) ve Deniz Üster (1981, İstanbul) mekanın kültürel diyalog çerçevesinde kullanımı amacıyla kendi fotoğraf ve video çalışmalarını sunuyorlar.

Giovanni Ozzola Floransa 1982 doğumlu, aynı kentte yaşamını ve çalışmalarını sürdürüyor. Fotoğraf, video ve yerleştirmelerle ışık ve görselliğin uçlarındaki imajlarla deneyler yapan sanatçı İtalya'nın dışında Hollanda ve Japonya'da da sergilere katıldı. 1979 doğumlu küratör Elena Forin ise, Romada yaşıyor ve Museo d'Arte Contemporanea di Roma (MACRO) müzesinde küratör olarak çalışıyor.

Devamı

Seçtiklerimiz