On/Off - Levent Morgök

13 B izlenme  
27.01.2021

Levent Morgök'ün yeni sergisi Mısır Apartmanı'ndaki Galeri Zilberman'da açıldı.

On/Off isimli son sergisinde, aşinası olduğumuz resimsel üslubuyla, yeni deneysel yöntemlerini biraraya getiren Morgök, bu sergisinde izleyiciyi resmin sadece yüzeyinde değil, yarattığı farklı katmanlar ve boyutlar arasında bir yolculuğa çıkarıyor. Sanatçı, ışıklı ara katmanların yanında, özel hazırlanmış mekanizmaların baskısıyla nesneleşen son dönem resimlerini izleyicilerle paylaşacak.

Beyaz küp algısının ötesinde, mekanla farklı bir ilişki kurmak isteyen bu çalışmalarda, yüzeyler ışığın geçirgenliğiyle incelerek, sakladıklarını cömertçe paylaşırken; metal mekanizmaların yarattığı baskıya da tutkulu bir direnç gösteriyor.

Görünen suretlerin ötesinde, o surete anlam veren bakışlarımızın, hikayenin hep farklı yönünü açığa vurmasıyla karmaşık bir anlamlar dünyası kurguluyor. Geçmiş, şimdi, ve gelecek aynı ana sıkışıp yoğunlaşırken; ustaca yapılandırılmış kurgu bu yoğunlaşmayı zahmetsizçe ayrıştırıyor.

Önceki çalışmalarıyla ilişkili, imgeyi farklı gerçeklik katmanlarıyla sorguladığı bu 6. kişisel sergisinde sanatçı, kişisel olduğu kadar toplumsal bir belleği de sorguluyor.
Levent Morgök’ün sergisi 24 Ekim-24 Kasım tarihleri arasında Mısır Apartmanı’nda görülebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz