d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

''Öteki - Ben''Selahattin Yıldırım

51 B izlenme  
3.12.2020

Eserlerinde toplumsal dışlanmışlık ve toplumsal sorunların insan yaşamına etkisini açıkça vurgulayan Selahattin Yıldırım’ın kişisel sergisi “Öteki Ben”, 02 – 26 Mayıs tarihleri arasında İstiklal Caddesi, Mısır Apartmanı’nda bulunan Casa Dell’Arte Galeri’de görülebilir.

Resimlerinde toplumsal yaşamın sorunlarını vurgulayan Selahattin Yıldırım, özellikle portre çalışmalarında siyah ve beyazın dramatik etkisini başarıyla kullanan sanatçılardan… Toplumsal yaşama tepkisel yaklaşarak sorgucu bir tavır ile çalışmalarını sürdüren Sanatçı, tuvallerinde kullandığı biçim ve renk ile birlikte seyirciye mesaj vererek, toplumsal hesaplaşmaları konu ediyor. Toplumsal sorunların insan bedenindeki zararını gözler önüne seriyor.

Toplumsal dışlanmışlığa karşı bir savunmaya geçiyor. Bir karşı duruş sergiliyor. Yıldırım bu sorgucu tavrını biçime ve renge dönüştürürken figürün bütün olanaklarını kullanıyor. Hasar görmüş bedenleri, yara almış yüzleri; yani ‘Öteki Ben’leri ’ başarılı bir şekilde tuvallerine yansıtıyor.

Devamı

Seçtiklerimiz