Prof. Balkan Naci İslimyeli Atölye Sergisi- Sanat Suçu-Piramid Sanat

24 B izlenme  
6.01.2021

“Sanat Suçu / Crime Of Art”

Prof. Balkan Naci İslimyeli Atölye Sergisi

9 – 31 Mayıs 2012 / 4 – 30 Haziran2012
 
Piramid Sanat  “Sanat Suçu – Crime Of Art” isimli sergi ile Prof. Balkan Naci İslimyeli’nin Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi lisans
ve yüksek lisans bölümlerinde öğrenim gören 13 genç sanatçının çeşitli tekniklerde yaklaşık 50 adet yapıtını sanat severlerle buluşturuyor.
 
İki bölümden oluşan sergi; düşündüğünü söylemenin hatta konuşmanın suç sayıla geldiği bir toplumsal geçmişin, yeni kuşaklar üzerindeki tortularını tartışmaya açıyor. Günümüz sanatının atak, eleştirici ve dönüştürücü özeliklerinin neredeyse dışlandığı, kültürel ortamın loş koridorlarında yasak alanlara yaratıcı dalışlar yapan genç sanatçılar, bireysel özgürlüklerinin toplumsal özgürleşmeye dönüşeceğinin bilinci içinde, ürettiklerini sanat severlere sunuyorlar. 
 
1973 yılından başlayarak sürdürdüğü öğreticilik görevinde,  günümüz Türk Sanatının öncü ve atak yüzünü güçlendiren yüzlerce genç sanatçı yetiştirmiş Prof. Balkan Naci İslimyeli, son atölye sergisinde de sanatın evrensel dinamiğini, zamanlar üstü bir merkez bir merkez olarak gördüğü İstanbul’un,  katmanlı kültürel yapısıyla birleştirerek derinleştirmeyi bir model olarak yeni kuşaklara öneriyor.
 
Sergiye katılan sanatçılar;Pemra Aksoy, Bulut Bagatur, Özge Can Cöne, Nazlı Irmak Dönmez, Sohbet Karakaş, Ekin Koç, Dilara Koloğlu, Işık Sungurlar, Cansu Tanpolat, Özgür Bakıcı, Ece Özkalp, Duygu Sezgin ve İdil Ekin Türkmen
 
“Sanat Suçu”Mayıs ve Haziran ayları boyunca Piramid Sanat’ta  izlenebilir…
 

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin