0c52e19d-efae-4515-a4ef-f90c93651a6b.jpg

"Reenkarnasyon" Haluk Akakçe

53 B izlenme  
3.12.2020

Haluk Akakçe'nin son dönem çalışmalarının yer aldığı 'Reenkarnasyon' başlıklı sergi, Galerist & Tabanlıoğlu işbirliğinde, Tepebaşı Passage Petits Champs binasında izleyiciyle buluştu.

Haluk Akakçe yeni sergisinde, 2007 senesinden itibaren yoğunlaştığı kimlik, zaman ve değişim temalarının olgunlaşma aşamasını yansıtıyor. Yeniden doğuş temalı sergide resim, heykel ve yeni bir video çalışmasından oluşuyor.

Madde ve enerji arasındaki ilişkiyi, ruhun tanımı ve maddesel özelliklerini kendine has soyut bir lisanla yansıtan Akakçe, formların yerçekimi ve kapsamdan kaybolduğu bir evren yaratmaktadır.

 Resimlerindeki formlar yerçekiminin ve kapsamın etkisini yitirdiği bir evrende vücut bulmaktadır.

Akakçenin yeni işlerinin yanı sıra, ilk retrospektif kitabı üzerinde çalışıyor. Haluk Akakçe: Reincarnation isimli kitap, sergi açılışıyla eş zamanlı olarak 9 Eylül 2009 tarihinde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Kitap, sergi katalogu olmanın ötesinde, sanatçının eski ve yeni dönem işlerini, ilgi alanlarını ve ilham kaynaklarını yansıtan kapsamlı bir çalışma. Kitapta eserlerin birebir reprodüksiyonlarının yanı sıra, Dr. Kathy Battista imzalı bir inceleme denemesi, eski Hercules and the Love Affair grubunun solisti Nomi Ruiz ile bir röportaj ve Henri Bergsonun felsefi yapıtlarından alıntı gibi metinlere yer veriliyor. Marque Creative Tasarım Ofisi ortaklarından Lisa Smith tarafından tasarlanan bu kitap, sanatçının bibliografisine önemli bir katkıda bulunurken, aynı zamanda kendi başına bir obje niteliğindedir.


Mekan : Galerist & Tabanlıoğlu
Tarih/Saat : 9 Eylül - 10 Ekim 2009

Devamı

Seçtiklerimiz