Resul Aytemür | Curcuna | Casa dell’Arte Galeri Bodrum

112 B izlenme  
4.11.2020
Resul Aytemür
Curcuna
19 Ağustos- 19 Eylül 2016
Casa dell’Arte Galeri Bodrum
 
The Art Department, 2016 yaz programına ressam Resul Aytemür sergisi ile devam ediyor. Sergi 19 Ağustos- 19 Eylül tarihleri arasında Bodrum Casa dell’Arte Galeri’de izlenebilecek.
 
Resimlerinde gündelik hayatı tuvallerine aktaran sanatçı Aytemür, kullandığı canlı renk tuşeleri ve ifadeci anlatımıyla hayatın akışı içinde var olan konuları eleştirel bir biçimde betimlerken insanın çevresi ile olan ilişkisini irdelemekte. Sergide izleyiciye sanatçının plaj resimlerinden, peyzajlarına, pazar yerlerinden, şehir meydanlarına olmak üzere farklı bir seçki sunuluyor.
 
Resul Aytemür, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü, Neşet Günal Atölyesi’nden 1978 yılında mezun oldu. Aytemür resimlerinde parklar, semt pazarları, otobüs durakları, Beyoğlu sokakları ve sakinleri gibi şehrin sıradan yapısını ve sakinlerini tuvallerine aktarmaktadır. Resimlerinde kullandığı canlı renkler ve kalabalık kompozisyonlar göze çarpmaktadır. Çok sayıda kişisel sergi ve grup sergilerinde yer alan sanatçı ilk kişisel sergisini 1989 yılında İstanbul Teşvikiye Sanat Galerisi’nde açmıştır. Sanatçı Beyoğlu’ndaki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
Müzik: Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz