5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

Rita Parshukova | Dancing With Poems | Vita Art Gallery

40 B izlenme  
5.11.2020
Rita Parshukova
Dancing with Poems
28 Şubat – 28 Mart 2017
Vita Art Gallery
 
Sanatçı Rita Parshukova, son dönem soyut çalışmalarını “Dancing with Poems” sergisi ile 28 Şubat tarihinden itibaren Vita Art Gallery’de izleyicisiyle buluşturuyor.
Parshukova bu sergisinde farklı olarak daha minimal çalışmalara önem vermek dışında da yakın zamanda kurduğu kendi butik galerisinde sergiliyor. Yaklaşık sekiz ay önce kurduğu Vita Art Gallery’de yerel ve uluslararası platfomda çağdaş ve modern sanat anlayışını tanıtmak amacı edinmiştir. Aynı zamanda genç sanatçılara ve sosyal yardımlaşma platformlarına destek olarak toplum bilincini ve farkındalığını yaratma amacıyla kurmuştur.
Modern sanatı benimseyen Parshukova “sanatla tedavi” yöntemini çalışmalarına yansıtmaktadır. Uzun yıllar tıp ve psikoloji alanındaki eğitimlerini sanatına aktarıp izleyici yi resimdeki çağrışımlarının büyüsünde bırakır. Bu sergi de farklı olarak pastel boyaya ağırlık vermiştir. Rita Parshukova’nın sergisi 28 Mart’a kadar devam edecektir.
Parshukova’nın “Dancing with Poems” kişisel sergisinin açılışı 28 Şubat saat 16:00’da Vita Art Gallery’de yapılacaktır. Tüm sanatseverleri bekleriz.
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz