3dcb48cd-0eab-4c0c-8c19-3b578c324562.jpg

''Sanal Bedenler'' Ali Alışır

80 B izlenme  
3.12.2020

EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, Sıra dışı kurgularıyla fotoğrafa yeni bir bakış açısı kazandıran fotoğraf sanatçısı Ali Alışırın eserlerini 3 Kasım  30 Kasım Tarihleri arasında Ekavart Galleryde sanatseverlerle buluşturdu. Küratörlüğünü Tuba Kocakayanın yaptığı Sanal Bedenler adlı sergi; Simgesel Transseksüele dönüşmüş Sadeliğini yitirmiş gerçek üstü bedenlerin ve yeni kimliğini bekleyen kaybolmuş ruhların Yek olma savaşını konu almaktadır.

Ali Alışır çalışmalarında, Kadın ve erkek stereotipi bedene göre konumlanan kimliklerin, günümüz sanal dünyasının dayatmalı düşüncelerinde eklektik ruh ve bedenlere dönüşmesini sıra dışı tekniği ile yorumlamaktadır. Toplumsal bir kırılmayı ele aldığı Sanal Bedenler Çalışmalarında insan bedeninin medya araçları ile programlanan, dağıtılan ve yayılan bir olaya dönüşmesini sorgulayan; cinsel kimliklerin genetik simülasyonunu, klonlanmasını teknolojik yönüyle eleştirmektedir.

Sergi, Epson/Uğur Varlı Fotoğraf Hizmetleri sponsorluğunda gerçekleşmektedir. Ekavart Gallery, 3 Kasım  30 Kasım 2009 tarihleri arasında, gerçek ile sanal arasına sıkışmış beden ve belleklerimizi sorgulayan Ali Alışırın Sanal Bedenler sergisine davet ediyor.


Vinkara Şaraplarının katkılarıyla
Ekavart Gallery Süzer Plaza no:15 Gümüşsuyu- İstanbul www.ekavartgallery.com

Devamı

Seçtiklerimiz