5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

''Son Dönem İşleri'' - Mustafa Hulusi

25 B izlenme  
10.03.2021

Galerist, Mustafa Hulusi’nin son dönem işlerinden oluşan sergisine 7 Ekim-12 Kasım 2010 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.
Resimden, video ve enstalasyona, Hulusi’nin çeşitli alanlardaki çalışmaları, kolektif bilinçdışı olarak adlandırılabilecek şeyin araştırılması etrafında döner. Bilinen ve aşinalık duyulan şeylerin çeşitli yanlarını farklı gelenekler, klişeler ve türler –popüler kültür, reklamcılık, kitsch, foto-gerçekçilik- aracılığıyla alıntılayıp göstererek, görüntülerin ve onların “insanı dünyanın dışına çıkaracak araçlar” olma potansiyelinin bizde yarattığı büyülenme duygusunu inceler.

Londra’da yaşayan ve çalışmalarını sürdüren Mustafa Hulusi’nin son dönem solo sergileri arasında geçtiğimiz Max Wigram Gallery, London’da açılan Afyon sergisi ve Patrick Painter Los Angeles’ta gerçekleştirdiği Obliteration and Memory (2009) yer almaktadır.

Sanatçının çalışmaları Pinault Collection ve Tate Gallery ve bir çok ulusal ve uluslarası özel ve müze koleksiyonunda yer almaktadır. Sanatçı, Ekim 2010’da gerçekleştirilecek olan Newspeak: British Art Now, Saatchi Gallery, Londra’da sergi serisinin ikinci bölümüne yer alacaktır.

Mustafa Hulusi, Venedik Bianeli’nde Kıbrıs Pavyonunda Kıbrıs’ı temsil etmiştir. Hulusi, Galerist’teki ikinci kişisel sergisiyle 7 Ekim Perşembe günü sanatseverlerle buluşuyor.

Devamı

Seçtiklerimiz