5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

Travelogue / Seyahatname - Guerra De La Paz

35 B izlenme  
3.12.2020

Artane 10 Ekim – 15 Kasım tarihleri arasında , Küba asıllı Miami’de yaşayan sanatçılar Guerra De La Paz’a ev sahipliği yapıyor. Alain Guerra ve Neraldo De La Paz’dan oluşan sanatçı ikili, heykel, enstalasyon ve fotoğraf alanlarında çalışmalarını sürdürmektedirler. “

Seyahatname , geçtiğimiz iki yıldaki gezilerimizin ruhumuzda bıraktığı izleri fotoğraflarla belgeleyen otobiyografik bir yolculuktur. Bu serinin kaynağı olan günlük yaşantımızdan gelen enstantaneler, mecazi olarak çağdaş göçebe hayatımızı anlatan dijital dekolajlar oluşturmaktadır.

Hafızalarımızdaki yerleri ve insanları şekillendiren bu fotoğraflar, aşina olunmayan mekânlarda beliriveren o yüksek farkındalık hissiyle etrafımızdaki görselleri yakalamaktadır. Amacımız bozmak için yapmak; geçen zamanın anılarımızdaki etkisi gibi, seçilmiş bazı imgeleri belirginleştirirken diğerlerinin kaybolmasını sağlayan, gerçekçiliği soyuta çeviren bir katmanlama sürecinden geçmek; zihnimizde bilgilerin nasıl kaydedildiğini inceleyen bir görsel diyaloğu ima etmek; keskin detayların solgun nüanslarla bir arada yer aldığı hatıra montajı yaratmak.”

ARTANE Sanatkarlar Cad. Balaban Bey Çıkmazı Uzay Apt. No:1 Cihangir/İstanbul
Pazar-Pazartesi hariç hergün 11.00-19.00

Devamı

Seçtiklerimiz