Tüm Diğer Durumlar-Teşvikiye Sanat Galerisi

55 B izlenme  
10.12.2020

Tüm Diğer Durumlar

Altan Çelem, Bedri Baykam, Doğan Paksoy, İrfan Okan, Mehmet Günyeli
7-30 Kasım 2012
Teşvkiye Sanat Galerisi

Teşvkiye Sanat Galerisi çağdaş Türk sanatının önde gelen beş ismini biraraya getiriyor. 7 Kasım tarihinde açılacak olan “Tüm Diğer Durumlar” adlı sergide Altan Çelem, Bedri Baykam, Doğan Paksoy, İrfan Okan, Mehmet Günyeli’nin son dönem yapıtları izleyicilerle buluşacak.

Her biri farklı anlayışta çalışan, ancak hepsi kendine özgü bir üslubu temsil eden bu sanatçılar, “Tüm Diğer Durumlar” ile birbirlerinden tamamen uzak bir sanatsal algıyı ve bu doğrultuda gerçekleştirdikleri üretimleri görünür kılıyorlar.

Kenti ve onun içindeki spesifik anları konu edinen resimleriyle tanınan Altan  Çelem, güncel fragmanlara ve popüler yaşama odaklı dışavurumcu yapıtlarıyla bilinen Bedri Baykam,   renkli ve kalabalık eğlence hayatını ironik bir biçimde yorumlayan Doğan Paksoy, hayali kurguları ve romantik atmosferleriyle öne çıkan İrfan Okan,  egzotik coğrafyaları ve mistik kültürleri konu edinen fotoğraflarıyla ünlü Mehmet Günyeli’nin yapıtları “Tüm Diğer Durumlar” adlı sergiyle 30 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde görülebilecek.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin