3ed9bb05-596e-4bd5-bdad-96342b793089.jpg

Mercan Dede | Büyülü Çarklar | Ekol Sanat Galerisi

105 B izlenme  
5.11.2020
Mercan Dede
Büyülü Çarklar
28 Eylül - 28 Kasım 2017
Ekol Sanat Galerisi
 
Ekol Sanat Galerisi daha çok müzisyen kimliği ile tanınan Arkın Ilıcalı nam-ı diğer Mercan Dede’nin “Büyülü Çarklar” sergisine ev sahipliği yapıyor. Kendine özgü tarzı ve müziğiyle geniş kitlelere ulaşan sanatçının İzmir Ekol Sanat Galerisi’nde gerçekleştireceği kişisel sergisi, 28 Eylül - 28 Kasım 2017 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.
 
İlk kişisel sergisini 2011 yılında gerçekleştiren Mercan Dede ardından yurtdışı ve yurt içinde açtığı çok sayıda sergiler ile büyük beğeni topladı. Montreal’de kurduğu görsel sanatlar stüdyosundaki 1.5 yıllık yoğun bir çalışma gerçekleştiren sanatçı Ekol Sanat Galerisi’nde gerçekleştireceği “Büyülü Çarklar” sergisi ile bizleri yaşam ve yaşam ötesi mistik dünyaların haritaları olan Büyülü Çarklarla başka boyutlara davet ediyor. Bizleri değişiminin metaforu olan bu Büyülü Çarklar ile iç dünyamızda mistik bir yolculuğuna çıkartıyor.
 
Mercan Dede “Büyülü Çarklar” işlerini yaratırken dönüşüm ve devinim kavramlarından esinlendi. Yaşamın dönüşümü, insanın değişimi, semazenlerin dönmesi, karma gibi konuları birbirine bağlı bir etkileşim halinde ele alarak yaşamı Büyülü Çarklara benzetiyor. Böylelikle işlerini yaratırken gizemli ve sürprizlerle dolu bir dünyaya izleyiciyi davet ediyor.
 
Ekol Sanat Galerisi’nde İzmirli sanat severler ile buluşmaya hazırlanan Mercan Dede karışık teknik ile ürettiği 36 adet işin yer alacağı sergisi “Büyülü Çarklar” ile 28 Eylül - 28 Kasım tarihleri arasında Ekol Sanat Galerisi’nde izleyicileri ile buluşacak.
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz