29. Akbank Caz Festivali Programı Açıklandı! | ARTtvNews

ArtNews

4 yıl önce

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali bu yıl 17-27 Ekim tarihleri arasında şehri cazın farklı renkleriyle 29. kez buluşturacak. Her yıl caz dünyasının saygın isimlerini müzikseverler ile buluşturan Akbank Caz Festivali, 29. yılında da birbirinden özel performanslara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif işbirliğiyle gerçekleştirilen ve Avrupa’nın en prestijli caz festivallerinden biri konumunda olan 29. Akbank Caz Festivali’nin açıklanan programı kapsamında; 18 Ekim Cuma günü CRR’de caz tarihinde yer eden farklı stilleri bir araya getirerek eşsiz bir müzik evreni yaratan, Cazın avangart topluluklarından Art Ensemble of Chicago, 21 Ekim Pazartesi günü Zorlu PSM’de çağdaş cazın en sofistike emprovizatörlerinden, virtüöz saksafoncu James Carter ve kendisinin bugüne kadarki en uzun soluklu grup projesi olan James Carter’s Organ Trio, 23 Ekim Çarşamba günü yine CRR’de Charles Lloyd Sky Trio, Featuring Gerald Clayton & Marvin Sewell sahne alacak.

[[Video:https://data.arttv.com.tr/ekav/temp/mp4/2019/8/8/3789.mp4

Her yıl binlerce müzikseveri cazın farklı renkleriyle buluşturan Akbank Caz Festivali 24 Ekim Perşembe günü Moda sahnesinde Norveçli usta müzisyen Bugge Wesseltoft’un 2018’de İstanbul’da tanıştığı ve hayranlık duyduğu Erkan Oğur’la oluşturduğu Bugge Wesseltoft & Erkan Oğur & Friends birlikteliğinin ilk konserine ev sahipliği yapacak.

[[Video:https://data.arttv.com.tr/ekav/temp/mp4/2019/8/8/3790.mp4

29. Akbank Caz Festivali kapsamında ayrıca; Kuzey Afrika’nın efsane müzisyenlerinden Fela Kuti, Ebo Taylor ve Tony Allen’ın izinden giden, eşsiz ve büyüleyici melodiler ile ikonik sahnelerde konserler veren Kokoroko 26 Ekim Cumartesi günü Babylon sahnesinde cazseverlerle buluşacak.

Birçok yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla gerçekleşecek 29. Akbank Caz Festivali’nin biletleri Biletix’te satışa çıktı ve yoğun ilgi görüyor.

Bilet almak için aşağıdaki linke TIK'layınız
http://www.biletix.com/etkinlik-grup/202946303/ISTANBUL/tr

 En Çok Okunanlar