Ahmet Elhan, Evin Sanat’ta | ARTtvNews

ArtNews

5 yıl önce

Evin Sanat Galerisi, fotoğrafın usta isimlerine açtığı sergilerine Ahmet Elhan ile devam ediyor. 14 Mart 2019 tarihinde açılan "İkililer IV" sergisi, Ahmet Elhan’ın uzun bir aradan sonra kapsamlı ilk kişisel sergisi olma özelliğini taşıyor.Elhan yeni sergisinde 2010 yılından bugüne dek sırasıyla ürettiği “İkililer I”, “İkililer II” ve “İkililer III” serilerinden bir seçki ve son dönem ürettiği “İkililer IV’’ serisinden yapıtlar ile izleyici karşısına çıkıyor. 

 
Sanatçı “İkililer” serisi hakkında “Bu fotoğraflarda insan yok ama insan eli var. İnsanın kendi suretine bakacağına fotoğraf üzerine düşünmesini istedim.” cümleleri ile bahsediyor. Ahmet Elhan’ın uzun süredir üzerinde çalışmaya devam ettiği bu seri, fotoğrafın teknik yapısını sorgulayan ve ona eklemlenen çalışmalarından bir araya geliyor. Geleneksel fotoğraf ontolojisindeki tekil perspektif yaklaşımını yapı bozumuna uğratarak kendine özgü bir dil ile fotoğrafı yeniden tasarlıyor.


Evin Sanat Galerisi tarafından hazırlanan; Ahmet Elhan’ın, geçmişten bugüne üretim sürecini izleyeceğimiz “İkililer” serisinin yer alacağı kapsamlı kitap ise 30 Mart 2019 tarihinde sanat severlere tanıtılacak.
 

Hazırlayan: Pınar SaraçoğluEn Çok Okunanlar