5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

Batman’da, Ahmet Güneştekin’in Işığın Mitolojisi Belgeselinin Galası | ARTtvNews

ArtNews

5 yıl önceUlusal ve uluslararası platformda ülkemizi başarı ile temsil eden Ahmet Güneştekin, Batman Valiliği ve Batman Belediyesi’nin organizayonu ile Işığın Mitolojisi belgeselinin galasını gerçekleştirdi. Etkinliğe birçok değerli gazeteci ve sanat severler yoğun ilgi gösterdi. Gazeteciler arasında İsmail Küçükkaya, Ertuğrul Özkök, Mehmet Yakup Yılmaz, Balçiçek İlter, Selçuk Ramazan, Ünal Demirkaya, Haluk Nayman, Selçuk Ramazanoğlu yer alırken, EKAV’ın Yönetim Kurulu Başkanı İnci Aksoy’da etkinliğe katılan isimler arasındaydı.İstanbul’dan gelen konuklar TED Koleji’nde müzik resitaliyle karşılandılar. Ahmet Güneştekin, doğduğu şehirde, geleceğin sesi öğrencilerle buluştu.


‘Işığın Mitolojisi’ adlı belgesel filminin galası birçok özel konuğun katılımıyla, geçtiğimiz yıl Mart ayında açılışı gerçekleşen, Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı.Vali Hulusi Şahin, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, Ressam Ahmet Güneştekin ve konuklar tarihi antik kent Hasankeyf’i gezerek incelemelerde bulundular.Ahmet Güneştekin’in ilk sergisini açtığı mağarayı inceleyen konuklar daha sonra Ilısu Baraj suları altında kalacak olan Hasankeyf’in yukarıdan görüntüsüne hayran kalarak anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekti.


Ahmet Güneştekin, İnci Aksoy ve İsmail Küçükkaya


İlk sergisini açtığı mağaradan bir görüntü

Belgesel gösteriminin ardından moderatörlüğünü Balçiçek İlter’in yaptığı ve Ertuğrul Özkök, Akif Beki ile İsmail Küçükkaya’nın yer aldığı söyleşide Ahmet Güneştekin'in Türkiye’de ve dünyada açtığı sergiler ve yaşamı hakkında izlenimlerini paylaştılar.

[[Video:https://data.arttv.com.tr/ekav/temp/mp4/2019/2/25/3705.mp4
Videoyu izlemek için yukarıdaki görselin üzerine TIK'layın.
Söyleşinin ardından Ahmet Güneştekin yaptığı konuşmada, özünden hiç bir şey kaybetmediğini, doğduğu büyüdüğü topraklarda minnet borcunu ödemek için sık sık Batman’a geldiğini, Batman’a birçok büyük ilde olmayan büyük bir Çağdaş Sanat Müzesi’nin yapımı için elinden gelen tüm desteği sunmaya hazır olduğunu söyledi.

Hazırlayan: Pınar SaraçoğluEn Çok Okunanlar