CI Bloom Tersane İstanbul’da Sanatseverlerle Buluşacak!

ArtNews

2 yıl önce

Contemporary Istanbul, Akbank ana partnerliğinde Türkiye’deki çağdaş sanata odaklanan CI Bloom’u sanatseverler ile 10-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Tersane İstanbul’da bir araya getirmeye hazırlanıyor. Türkiye’de faaliyet gösteren 23 çağdaş sanat galerisini buluşturacak olan CI Bloom, Haliç’in kıyısında İstanbul’un tarihi atmosferinde baharı festival havasında karşılıyor.

CI BLOOM PROGRAMINDA ÖNE ÇIKANLAR

•       Türk Çağdaş Sanat Galerileri

•       Digital Horizons: The New State of Art NFT Sergisi

•       NFT Konferans Programı

CI Bloom: Katılımcı Çağdaş Sanat Galerileri:
Ambidexter, İstanbul; Anna Laudel, İstanbul, Dusseldorf; Art On Istanbul; artSümer, İstanbul; Bozlu Art Project İstanbul; Büro Sarigedik, İstanbul; C.A.M. Galeri, İstanbul; Dirimart, İstanbul; Ferda Art Platform, İstanbul; Galeri 77, İstanbul; MERKÜR, İstanbul; Galeri Siyah Beyaz, İstanbul, Ankara; Galerist, İstanbul; Martch Art Project, İstanbul; Öktem Aykut, İstanbul; Pg Art Gallery, İstanbul; Pi Artworks, İstanbul, Londra; Piramid Sanat, İstanbul; Sanatorium, İstanbul; The Pill, İstanbul; Vision Art Platform, İstanbul; x-ist, İstanbul; Zilberman Gallery, İstanbul, Berlin.

CI Bloom katılımcı galerileri Seçici Kurul Üyeleri olan Adnan Yerebakan (Sanatorium), Doğa Öktem ve Tankut Aykut (Oktem Aykut),  Moiz Zilberman (Zilberman Gallery), Oktay Duran (Art On Istanbul), Suela Cennet (The Pill), Yeşim Turanlı (Pi Artworks) tarafından belirlendi.

Dirimart - Sarkis - L’intérieur avec arc en ciel - 2022

Digital Horizons: The New State of Art NFT Sergisi ve Konferans Serisi

Contemporary Istanbul ile birlikte serginin küratörlüğü MoCDA ve ha:ar tarafından yapılmıştır.

•       Koleksiyoncular, fiziksel karşılığı olmadığı söylenen, elle tutulamayan bir sanat eserini neden alır?”

•       ”Gerçekten bir dijital devrimin gerçekleşmesine mi şahit oluyoruz?”

•       NFT’lerin dünyadaki ve Türkiye’deki yasal konumu, sanat pazarı mekanizmalarında ki konumu ve güvenliği nasıl sağlanacak?

•       CI Bloom’da 14 koleksiyoncunun 28 eserden oluşan NFT sergisinin kürasyonu, MoCDA’nın (Museum of Contemporary Digital Art) direktörü olarak görev yapmakta olan Serena Tabacchi tarafından yapılacaktır.

CI Yonetim Kurulu Başkanı Ali Güreli Akbank Yönetim Kurulu ve Contemporary İstanbul Danışma Üst Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer

MoCDA Çağdaş Dijital Sanat Müzesi, küratöryel anlayış ve eğitim yoluyla dijital sanatın küresel konumunu belgeleyerek desteklemeyi amaçlayan bir müze platformudur.

MoCDA, 2019'un başlarından itibaren, Tate Modern, 2021 Venedik Mimarlık Bienali, UCL University College of London gibi bir çok yerde IRL sanat gösterisinin küratörlüğünü ve sergisini gerçekleştirdi.

 ContempoNeo Hakkında

ContempoNeo, tamamen güncel ve gelecekteki güncel sanata odaklanmış, kullanıcı tarafından yeniden tanımlanabilir çeşitli katmanlardan oluşan, ölçeklenebilir bir Metaverse ve NFT platformudur,

ContempoNeo, yaşadığımız teknolojik kırılımda sanatçıların ve sanat sektörünün üretim, sergileme, arşivleme, koruma ve ekonomi ile ilgili güncel ve gelecekte oluşabilecek muhtemel ihtiyaçlarına teknoloji ile evrilmeye hazır, toplam bir çözüm üretmek amacıyla tasarlandı,

CI Bloom’da Digital Horizons: The New State of Art NFT Sergisi ve Konferans Serisi, ContempoNeo’nun 2022 yılının ilk projesi olacaktır.

BüroSarıgedik - VahapAvşar - GÖKKUBBE  

Contemporary Istanbul tarafından organize edilen CI Bloom, Akbank ana partnerliğinde, Tersane Istanbul ve dünyada en fazla destinasyona uçan havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nın desteği ile BMW ve LG partnerliğinde düzenleniyor.En Çok Okunanlar