Daha İyi Bir Gelecek İçin ‘İleri Dönüşüm Sergisi’ Nevçarşı’da

ArtNews

bir yıl önce

Faaliyet gösterdiği her alanda çevre dostu ve toplumsal faydayı odağına alan Kalyon Holding, azalan kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını anlatmak amacıyla Home Art dergisi ile hayata geçirdiği “İleri Dönüşüm Sergisi”nin ikinci ayağını, yeni eserlerle Nevçarşı’da açtı. Sergide; alanında önemli mimar ve tasarımcıların, kullanılmayan ev eşyaları, inşaat malzemeleri ve geleneksel objeleri kullanılabilir tasarımlara dönüştürdükleri eserlere yer veriliyor. 

Kalyon Holding faaliyet gösterdiği her alanda ve coğrafyada misyon ve vizyonu doğrultusunda, “Toplum”, “Tasarım”, “Teknoloji” ve “Tabiat”ı odağına alarak, gelecek nesillere daha iyi yarınlar bırakma sorumluluğuyla üretim ve yatırımlarına devam ediyor.

Bu doğrultuda Kalyon Holding, Home Art iş birliğinde dünyamızdaki kısıtlı kaynakları bilinçli tüketmeye vurgu yapmak adına, kullanılmayan nesneleri kullanılabilir objelere dönüştürme düşüncesini temel alan ‘İleri Dönüşüm Sergisi’nin ikincisini Nevçarşı’da hayata geçirdi.

Sergi ile gezegenin kısıtlı kaynaklarının bilinçli tüketilmesi konusunda farkındalık oluşturulması hedefleniyor. 

 ‘İleri Dönüşüm Sergisi’ için, alanlarında profesyonel mimar ve tasarımcılar ikonik yerel objeleri, inşaat malzemelerini ve artık neredeyse hiç kullanılmayan nesneleri kullanılabilir eşyalara dönüştürdüler. Proje koordinatörlüğünü Gülderen Tumba’nın üstlendiği sergide toplam 38 eser yer alıyor. 

Home Art dergisinin tasarımcı, mimar ve sanatçılara malzeme olarak bir hammadde yerine tam tersi normalde kullanım alanı olan bir ürün vererek yeniden dönüşüme giren tasarımlara imza atılmasını sağladığı bu proje, tasarıma farklı bakış açısı katmak ve ürün zenginliğini kullanmak için önemli. 

Gelecek nesilleri mevcut hammaddeleri kullanmaya, artık gerçek fonksiyonunu yitirmiş ürünleri değerlendirmeye yönlendirecek ‘İleri Dönüşüm Projesi’nin ilk ayağı olan bu sergi, daha geniş bir ürün seçkisi ile Türkiye’nin farklı noktalarında da sanat ve tasarım severlere ulaşacak. 

Sergi, Üsküdar Nevçarşı’da 5 Şubat’a kadar haftanın her günü 10.00 - 22.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebilir.En Çok Okunanlar