İAAF 15-19 Kasım Tarihlerinde Sanatseverlerle Buluşuyor

ArtNews

6 ay önce

Demos Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen Istanbul Art Fair İAAF 2023 16-20 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Sergi Salonu'nda sanatseverlerle buluşuyor. 

Bu sezon sanatın dışında Antika'ya da yer verecek Art Fair 2023 Istanbul Sanat ve Antika Fuarı, Artiox Sanat Borsası ana partnerliğinde Yerli yabancı birçok galeri ve artistlerin eserlerini görebilme fırsatı sunuyor.  

Sebahattin Aslan ve Hüseyin Aslan'ın  kurucusu olduğu Demos Fuarcılık A.Ş., dünyanın her yerinden üyelere ve katılımcılara Istanbul Art Fair 2023'e dahil olma, görülme ve keşfedilme olanağı, erişimi sağlıyor. 

Sürdürebilir sanat, geleceğin mimarında büyük katkısı olan ve kendini ifade etme biçiminin en yalın örneği -sanatın- özel seçkin işlerini Istanbul Art Fair'da görmekteyiz.  

Artiox Sanat Borsası ana partnerliğinde Istanbul Art Fair; İstanbul Sanat Antik, Nefs Müzayede, Biriz Art Project, Tuval  Galeri, Karadeniz Antik Galeri, sanatçı Yiğit Yazıcı, Şahin Paksoy,Hayati Misman, Eren Eyüpoğlu, Mustafa Sekban, Şeref Akdik, Hamit Görele Sabri Berkel, Kadir Ablak Sertap Yeğin, İsmail Tetikçi, Sait Günel, Ercan Ayçiçek, Hale Asaf  ünlü ressam Neşet Günel ve birçok sanatçının birbirinden değerli eserlerini birarada gezme şansına imkan veriyor. Fuar da 36 Osmanlı Padişahının Portreleri ve Tuğraları sergisi özel bir alanda  sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Cumhuriyet'in ilk kadın ressamlarından olan Hale Asaf'ın bulunan kayıp eserleri ilk kez Istanbul Art Fair'de sergileniyor. 36 değerli eserle fuarın en önemli sergilerinden birine imza atıyor. 

IAAF'ın bir diğer önemli başlıkları arasında Saltanat Yolu Sergisi: Demos Fuarcılığın koleksiyonunda yer alan Osmanlı Padişahları, titiz bir çalışma ile bir araya getirildi. Osmanlı padişahlarının yağlı boya portreleri, zamanın sınırlarını zorlayarak, günümüze uzanan bir saltanat yolunda, sanatseverleri büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

Sanat ile tarihimizi bir araya getirmek ve yurtdışında da padişahlarımızı sanatseverler ile buluşturmayı hedeflediklerini- vurgulayan Demos Fuarcılık A.Ş. 36 padişahtan oluşan koleksiyonlarını ilk kez IAAF İstanbul Art Fair'da sanatseverler ile buluşturacakları için heyecan duyduklarını dile getirdiler.

Istanbul Art Fair IAAF kapsamında "Koleksiyonerden Koleksiyonere" bölümü yer alıyor. Koleksiyonerler  Koleksiyonlarında ki eserleri Sanat severlere sunacaklardır. Sanat severler bir çok sanatçının eserlerini müze tadında gezme  imkanı sunulacaktır.

Istanbul Art Fair IAAF Fuar Artiox Ana partnerliğinde, Saltanat Yolu padişah portreleri ve tuğralarının en kapsamlı ilk sergisi, cumhuriyetin ilk kadın ressamlarından Hale Asaf'ın 85 yıl sonra yapılacak ilk sergisi, el yapımı mücevherler, Antika obje ve eşyalar, klasik, modern ve çağdaş döneme ait yerli ve yabancı sanatçıların birbirinden değerli eserleri 50 galeri, 30 Antika firması 10 mücevher firması dünyanın dört bir yanından gelen 750 sanatçı ve 4000 e yakın Sanat eseri ile obje ve sayısız değerli saat ve mücevheri büyük bir gurur ve çoşkuyla sanatseverlerle buluşturuyor.

IAAF İSTANBUL Sanat ve Antika Fuarı, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde 16 Kasım - 19 Kasım tarihleri arasında, saat  11.00 - 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Demos Fuarcılık 1993 yılından bugüne Türk fuar sektöründe birçok yeniliğe imza atmış sanat dostu köklü bir kuruluştur. 

Istanbul ve Bodrum'da birçok değerli yerli yabancı eser ve sanatçıyı sanatseverlerle buluşturmaktadır. En Çok Okunanlar