973c8d03-2093-4610-8d2b-5be8c458cec0.png

Sevinç Çiftci, Berlin'deki ilk sergisi ile Frauenkreise Galeri’de | ARTtvNews

ArtNews

5 yıl önce


Ne masum, ne suçlu
Ne vahşi, ne medeni
Ne içerisi, ne de dışarısı
Ne dip, ne yüzey
Ne çocuk, ne yetişkin
Ve
Ne şimdi, ne de geçmiş
Araftayız... Yolculuk güzel olan... Son dönemde göründüğünün aksini de barındıran o kısa anların peşine düştüğümü ve bu serüvenin beni insan doğasındaki ikiliklere (duality) yoğunlaşmaya götürdüğünü fark ettim. Bu ikiliklerin içinde, tersten bakabildiğimiz anlarda masum olanın vahşi, "şimdi"de olanın geçmişte olduğunu farkederiz. "Tersyüz" sergisi, bizi bu karşıtlıkların olasılığında gezdirir.

Sosyal giysilerimizden sıyrıldığımız anlarda içeriye sızan ışık bizi türlü maceralara ve doğduğumuz andaki bilince davet eder. Hatırlamadığımız sonsuz zamanlara...
 
 
Sevinç Çiftci
"Teryüz" sergisi, Frauenkreise ekibine bu yıl katılan Sevinç Çiftci'nin bu galerideki ve Berlin'deki ilk kişisel sergisi.Sanatçı, farklı boyutlardaki yağlıboya resimlerin ve kağıt işlerin yanı sıra, sanatçının sergi sürecine eşlik eden defterini de izleyebileceğimiz bu sergide sanatçının içinde bulunduğu dönemin duygusunu işliyor.Kimi resimlerinde insan doğasındaki ikilikleri konu eden ''Inside Out'' (Tersyüz) sergisi, bizi karşıtlıkların olasılığında gezdirir. Sanatçının genel olarak yan yana kullanılması düşünülmeyen malzemeleri bir arada kullanması da, bu düşünceyi destekler niteliktedir.Sanatçı, farklı boyutlardaki yağlıboya resimlerin ve kağıt işlerin yanı sıra, sergi sürecine eşlik eden defterini de izleyiciyle paylaşan sanatçının, içinde bulunduğu dönemin duygusunu işliyor.Sevinç Çiftci'nin ''Inside Out'' (Tersyüz) isimli kişisel sergisi 7 Aralık 2018 tarihine kadar Frauenkreise Galeri’de görülebilir.

Hazırlayan: Pınar SaraçoğluEn Çok Okunanlar

Bizi Whatsapp'ta takip edin