Taner Ceylan 3. Kez Paul Kasmin Gallery'de! | Yazan Berrin Saran

Berrin Saran

7 yıl önce

Mayıs ayının ilk haftası New York'ta sanat etkinliklerinin yoğunlaştığı, dünyanın pek çok yerinden sanatseverlerin
New York 'a akın ettiği bir haftadır.
Amerika'nın en büyük fuarlarından biri olan Frieze Art Fair nedeniyle, New York'a gelen herkes tatlı bir koşuşturma içinde hem fuarı, hem de bu fuar döneminde başlayan çeşitli etkinlikleri kaçırmamaya çalışır. Çok yoğun geçen bu hafta içinde New York'un pek çok galerisinde de solo sergiler açılır.
İşte bu galerilerden Paul Kasmin Galeri'de, dünyaca ünlü Türk sanatçılarımızdan , Taner Ceylan'ın açılışına konuk olduk. Sevgili Taner Ceylan ile bundan iki yıl önce yine Paul Kasmin Galeri'de açılan "We Now Must Say Goodbye"adlı sergisinde tanışmıştım. Tanışma anını, duyduğum heyecanımı bugün bile çok iyi hatırlıyorum.

"The Golden Age" isimli sergi Taner Ceylan'ın Paul Kasmin Galeri’deki üçüncü solo sergisi. 12 Mayıs'a kadar sürecek olan sergide Taner Ceylan'ın son çalışmaları yer alıyor.

Açılışta hem Türk hem de yabancı pek çok konuk vardı. Taner Ceylan, sıcacık, gülen gözlerle tüm konukları ile ilgilendi. Bu ilgiden payını alanlardan biri de oğlum Burak oldu. Yolunuz New York’a düşerse, bu sergiyi mutlaka görün.

Yazı: Berrin Saran
 En Çok Okunanlar