5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

Üstün Yetenekli Zeynep Güngör’den Görselleştirilmiş Müzik | ARTtvNews

ArtNews

5 yıl önce

Zeynep Güngör, lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Amerika’nın tasarım ve güzel sanatlar alanında önde gelen üniversitelerinden Pratt Entitüsü’nden “onur öğrencisi” olarak mezun oldu. Güngör, her yıl sadece bir tek üstün yetenekli öğrenciye verilen “Mahlon Cline Tipografi” ödülüne layık görüldü. Genç öğrencinin eğitimcilerden de takdir gören başarısı, Türkiye’nin göğsünü kabarttı. Gelecekte daha büyük başarılara imza atması beklenen Zeynep, ülkemizin gururu oldu.Vivaldi: Violin Concerto In G Minor, Op. 8/2, RV 315, “The Four Seasons (Summer)” - 3. Presto


Verdi: La Traviata - Act 1 “Follie! Delirio vano è questo...Sempre libera”


Tchaikovsky: Swan Lake, Op. 20, Act 2: No. 10, Scène (Moderato)

Zeynep Güngor 2014 tarihinde grafik tasarım alanında dünyanın önde gelen üniversitelerinden New York’taki Pratt Enstitüsü’nün İletişim Tasarım (Communications Design) bölümüne girdi. Zeynep ilkokul ve ortaöğretimi süresince yaptığı resimlerdeki teknik üstünlük ve görsel mükemmeliyet ile hocalarının dikkatini çekti ve resimleri İstanbul’da bir çok kez çeşitli sergilerde yer aldı ve büyük beğeni topladı. Ortaokulda 3 adet kişisel sergi açtı, tarih ve mitoloji konulu çalışmalar yaptı. Lisede grafik tasarım ve dijital sanat alanlarına yoğunlaştı, yaptığı çalışmalardan biri Londra’da Tate Modern’de değeri yükselen öğrenci işleriyle sergilenmeye hak kazandı.


Mozart: Don Giovanni - Act II, Scene 15: “Don Giovanni, a cenar teco”


Handel: Water Music, Suite No.1 in F Major, HWV 348: I. Overture (Largo-Allegro)

“Musical Illustrations” - Görselleştirilmiş Müzik (İzmir Piano Otel’de kalıcı sergi halinde) bir proje geliştirdi. Projede;orkestra şeflerinin el hareketlerini, dijital ‘tracker’ teknolojisiyle kaydettikten sonra çizgi ve dokuya çevirdi. Sonra, kendi sinestetik deneyimlerimi kullanarak her parça için bir renk profili oluşturdu. Bu deneysel çalışmanın sonucunda 10 adet soyut illüstrasyon yaptı.


Beethoven: Symphony No.7 in A Major, Op. 92: II. Allegretto


Yorumlar (1)
SS

Selda Soner

🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆


En Çok Okunanlar