0c52e19d-efae-4515-a4ef-f90c93651a6b.jpg
Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan ARMAGGAN Art & Design Gallery, 22 Kasım itibariyle Hilton & Asmus Contemporary Gallery'de İstanbul Breeze / İstanbul Esintisi sergisini sanatseverlerle buluştu.

Türk Sanatçılarının Şikago Çıkarması

16 B izlenme  
18.12.2013

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan ARMAGGAN Art & Design Gallery, 22 Kasım itibariyle Hilton & Asmus Contemporary Gallery'de İstanbul Breeze / İstanbul Esintisi sergisini sanatseverlerle buluştu.Pembe Hilal Tüzüner

Dünyanın en önemli sanat ve tasarım fuarlarından biri kabul edilen SOFA Chicago Art&Design Fuarı'nda ilk olarak sergilenen İstanbul Breeze / İstanbul Esintisi önizlemesine Türkiye'den katılımcı sanatçılar, Şikago sanat camiasından önemli isimler, basın mensupları ve koleksiyonerler katıldı.

SOFA Fuarı'na katılan tek Türk galerisi ünvanını taşıyan ARMAGGAN Art & Design Gallery'nin koordinatörü Şanel Şan küratörlüğünde gerçekleşen serginin teması Şikago'ya Windy City / Rüzgarlı Şehir denilmesi üzerine bu fikirden yola çıkarak oluşturuldu.Meral Değer
İstanbul ve Şikago'daki ortak enerjiden doğan İstanbul Breeze / İstanbul Esintisi, farklı stilleri, teknikleri, malzemeleri ve yaşam biçimlerini birleştiren isimlerin yapıtlarını bir arada sunmayı hedefliyor.

Her zaman Türk sanatı ve sanatçısını destekleyen ARMAGGAN Art & Design Gallery, sponsorluğunu üstlendiği sergide yer verdiği sanatçılara Amerika sanat çevresinde kendilerini tanıtma ve yurtdışı deneyimi yaşama imkanı sağlıyor.

İstanbul Breeze / İstanbul Esintisi sergisi 22 Aralık 2013 tarihine kadar Hilton & Asmus Contemporary Gallery’de izlenebilir. 

Devamı

Seçtiklerimiz