Açılış | Sanatorium

28 B izlenme  
3.12.2020

Farklı sanat dallarından sekiz sanatçının birlikte hayata geçirdikleri sanat platformu Sanatorium bu ay yaptığı açılış sergisiyle, şehrin çağdaş sanat sahnesine farklı bir soluk getireceğini kanıtladı. Burada, hem sanatçıların hem de katılımcıların özgür biçimde yarattıklarını sergileyebilecekleri bir çağdaş sanat galerisi olma hedefiyle yola çıkılmış. Projeler üreterek, bienallere katılıp sergiler açarak, duvarlara grafiti yaparak yola devam etmek amaçlanıyor.

Ressam Tunca Subaşı ve Guido Casaretti, heykel sanatçısı Barış İlkhan ve Alp Alanbay, seramik tasarımcısı Buğra Kulbak, fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut ve Osman Lider Yalın, grafiti street art sanatçısı Tunç Dindaş bu platformun yaratıcıları. Mekânda sergilerin yanı sıra atölye çalışmaları da yer verilecek.

Böylece katılımcılar grafiti yapma, kumdan heykeller inşa etme, hurdadan sanat eserleri yaratma ve resim yapma fırsatı bulacak. Ayrıca resim, heykel, fotoğraf, seramik ve grafiti kursları düzenlenecek. Sanatorium’un ilk karma sergisinin ismi Açılış’. 7 Ocak-6 Mart arası tüm sanatseverler bekleniyor.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin