d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Ahmet Sarı-Anti Kahraman-Versus Art/Karşı Sanat

165 B izlenme  
10.11.2020
Ahmet Sarı
Anti Kahraman
11 Şubat - 22 Mart 2014
Versus Art/Karşı Sanat
 
Ahmet Sarı’ nın ‘Anti-Kahraman | Anti-Hero’ isimli kişisel sergisi, 11 Şubat | 22 Mart 2014 tarihleri arasında  Versus & Karşı Sanat, ‘Hanif Han’ kat 2-3 ’te yer alıyor.
Bir iktidar eleştirisi geliştirerek, yaşadıkları, şahit olduğu yaşantılar ve genele dair
izlenimleri/çıkarsamaları Ahmet Sarı’nın söyleminin ortaya çıkışına uzanıyor. Bu sergide üretilen
işlerde “güç”, “iktidar”, “sembollerin tersyüz edilmesi”, “simgeler”, “doğal evrim” ve “oyun”kavramları netlikle görülebilir. Her bir imge – hayvanlar, insanlar, bitkiler, eşyalar vb – sanatçının üretimleri ile yeni bir mecraya açılıyor, farklı formlarla ya da genetiğiyle oynanmış organizmalar olarak. Alaycılık, mizah ve ironiyi kullanarak ürettiği çalışmalarında temel amacının iletisini aktarabilmek ve sanat izleyicisini aktif bir alımlayıcıya dönüştürerek, farkındalığını arttırabilmek olduğu söylenebilir.
Bir yanda hikaye anlatıcı (narrator) rolüyle öte yandan salt hikaye anlatmayıp, çağdaş estetiğin dil ve ifadesini kullanarak çalışan Ahmet Sarı, bu projede farklı teknik ve malzemelerle ürettiği farklı çalışmalarını sergileyecek: Büyük boyutlu tuvaller, kağıt üzerine çalışmalar, tellerle ürettiği işler ve video. Bu sergi, uzun zamandır görülmemiş bir biçimde retroaktif bir sergileme olarak, sanatçının
geçmişten bugüne gelen çizgisini gösterecek bir tür proje sergisi niteliğindedir.

Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz