0c52e19d-efae-4515-a4ef-f90c93651a6b.jpg

Ahmet Yeşil | Tarihsiz Günlükler | Ekol Sanat Galerisi İzmir

108 B izlenme  
7.11.2020
 
Ahmet Yeşil
“Tarihsiz Günlükler”
22 Kasım 2014 – 15 Ocak 2015
Ekol Sanat Galerisi İzmir
 
İzmir’de yer alan Ekol Sanat Galerisi, Yeni sanat sezonuna 24. Tüyap Sanat Fuarın da  usta sanatçıların birbirinden değerli eserlerini izleyicilerle buluşturarak başladı. Sezonun ilk kişisel sergisine ise 22 Kasım – 15 Ocak tarihleri arasında Ahmet Yeşil’in ”Tarihsiz Günlükler” isimli sergisiyle ev sahipliği yapıyor. 
Mersin doğumlu olan sanatçı İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilde tamamlamıştır. Ressam Nuri Abaç, İlhan Çevik ve Ernür Tüzün’ den gerekli resim eğitimini almış, yurt içinde ve yurt dışında bir çok koleksiyona eser kazandırmıştır.
Resimde imge yaratmak için kullandığımız fırçadan dökülen çizgi, doku, ışık ve gölgelerin yerine, fırçanın oluşturduğu  “ip” leri  kullanan Ahmet Yeşil, böylece kendine özgü bir üslup oluşturmuştur. Yaşamı ve resim hayatını özdeşleştiren sanatçı, bu tavrındaki tutum ve kararlılık ile ulusal ve uluslararası alanda bir çok yarışmada başarı kazanmış ve 80’in üzerinde kişisel sergi açmıştır.
Ahmet Yeşil “Tarihsiz Günlükler” için“ Öznenin, yaşanmış ve yaşanmamış tüm boyutuna bakarken, kurguladığımız çerçevenin içinde kalanla gerçeğin bütününden çıkardığımız  izlerimiz, yaşam duvarlarında asılı duran çerçevedir. Yaşanmamışlığın  soyut sürecinde düşlerimizle , yaratıcılığımızla, üretkenliğimizle belirlediğimiz kadraj, yaşamı öznel ve özgür kılar; boşluklar  üzerine kurgulanan yaşam özetidir” der.
Ahmet Yeşil’in  “Tarihsiz Günlükler” isimli  sergisi  22 Kasım – 15 Ocak tarihleri arasında  en seçkin yapıtları ile  22 Kasım cumartesi  günü Ekol Sanat Galerisinde izleyicilerle buluşuyor.
 
Müzik:Müzikotek
 
 
Devamı

Seçtiklerimiz