d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Benan Bulut / Malik Bulut | Senfoni | Ekol Sanat Galerisi İzmir

104 B izlenme  
6.11.2020
Benan Bulut / Malik Bulut
"Senfoni"
7 Mart –8 Nisan 2015
Ekol Sanat Galerisi İzmir

 
İzmir’de yer alan Ekol Sanat Galerisi, malzeme ve tema açısından klasik geleneğe bağlı kalarak, çağdaş Türk heykel sanatına özgün tarzıyla imzasını atan Malik Bulut ve mücevherlerini ‘ten üzerinde sergilenen ergonomik heykeller’ olarak nitelendiren, Benan Bulut’un “Senfoni” isimli  “Mücevher ve Heykel” Sergisine 7 Mart – 8 Nisan tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. 
1974 Silifke doğumlu olan Malik Bulut’un doğa ile iç içe büyümesi, gördüğü hayvan figürlerini çamurla şekillendirip, oyuncaklarını ağaç kabuklarından yapması ile heykele olan ilgisi küçük yaşlarda keşfedilmiştir.
Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olan Malik Bulut, 2000 – 2004 yılları arasında, ünlü heykeltraş Mehmet Aksoy’un asistanlığını yaptı. Mermer ile aynı dili konuşan sanatçı, kütleyi, boşluğu, parçalılığı ve hareketi bir arada kullanıp, doğayı durmadan yeniden yaratıyor. Malzeme olarak mermeri tercih eden Bulut, sempozyumlardaki büyük boyutlu işleriyle kendine özgü bir dil yaratmayı başararak dikkat çekmiştir.
1983 Bağdat Doğumlu olan Benan Bulut, Celsa Sorbonne Universite- Paris de İletişim Bilimleri okuduktan sonra, Güzel Sanatlar eğitimini University of East London  da tamamlamıştır. Yurt dışında bir çok sergiye katılan tasarımcı, takı ve mücevher çalışmalarını Nuruosmaniye’de ve kişisel atölyesinde sürdürüyor. Heykel kökenli olan sanatçı, takı ve mücevherlerini ten üzerinde sergilenen ergonomik heykeller olarak tanımlıyor. Benan Bulut ve Malik Bulut çifti 2015 yılında Nişantaşı’nda Bulut Bulut Showroom’u kurdular.
Benan  Bulut  ve  Malik Bulut’un  “Senfoni”   isimli  Mücevher  ve  Heykel  sergisi  7 Mart– 8 Nisan tarihleri arasında sergiye özel en yeni ve en seçkin yapıtları ile  7 Mart cumartesi  günü Ekol Sanat Galerisinde izleyicilerle buluşuyor.
Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz