5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

ALAN İstanbul'da Otoportre

13 B izlenme  
14.01.2021

OTOPORTRE

SELF-PORTRAIT

01 Şubat 2012 – 03 Mart 2012

ALAN İstanbul

ALAN İstanbul yeni galeri mekânının açılışını 11 Çağdaş Sanatçıdan oluşan OTOPORTRE sergisi ile yaptı.

Uluslararası Çağdaş Sanat içerisinde kendine ait yerlerini edinmiş olan sanatçıların çoğunun ilk otoportre çalışmasının bir araya geleceği sergi bu açıdan tarihsel bir önem kazanıyor.

Antik Çağ’dan Rönesans’a oradan da modern sanat içerisinde özgül bir yere sahip olan otoportre, çağdaş sanatın içinde de özellikli bir yere sahip. Bu açıdan farklı teknik, araç ve yaklaşımlara sahip sanatçıların kendilerine dönük bir bakışları da hem güncel izleyiciler açısından değerlendirmeye değer hem de sanat tarihi yazımı açısından geleceğe dönük izler taşıyacak bir özellik kazanıyor.

ALAN İstanbul, sanatçıların özel olarak ürettikleri otoportre çalışmalarının yaratacağı sıcak ve samimi doğası yeni galeri mekânının açılış sergisi olarak belirlenmesinde öncelikli nedeni teşkil ediyor. Bu; dinamik bir sanat üretimine sahip olan İstanbul’da sanatçılarının öz-imgelemlerinin içtenlik dolu ifadeleri ile bakarak kendi üretim süreçlerinin bir özeti niteliğinde.

Sanatçılar: İrfan Önürmen  – A.Cem Şahin -  Arda Yalkın – Ozan Oganer  – Ardan Özmenoğlu – Nejat Satı – Huri Kiriş – Beyza Boynudelik- Bahar Oganer – Barış Sarıbaş- Olgu Ülkenciler – Komet’in çalışmalarından oluşacak olan sergi 3 Mart 2012 tarihine kadar ALAN İstanbul’da görülebilecek.

Devamı

Seçtiklerimiz