d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

''Anılar, Hayaller ve Kabuslar'' Ferhat Deniz

31 B izlenme  
28.11.2020

Genç sanatçı Ferhat Deniz'in ilk kişisel sergisi ''Anılar, Hayaller, Kabuslar'' başlığıyla 5 - 27 Şubat 2010 tarihleri arasında CDA Projects'te sanatseverler ile buluştu.
Ferhat Deniz'in kişisel sergisinde yer alan büyük boyutlu tuval çalışmaları sanatçının insan yaşamının bir yansıması olarak gördüğü boş tuvaller üzerinde anılar, hayaller ve kabusları konu almakta. Sanatçı kendisinden yola çıkarak insan yaşamının sınırları ve bu sınırların bellekte yapılan yolculukta nasıl biçim aldığını tuvallerinde yer vermekte.

Ferhat Deniz'in sergi kataloğunda Funda Çakır genç sanatçının yapıtlarına şöyle değinmekte: '...sanatçı işe hazır, boş bir tuval alarak başlamıyor. Ya kendisi yapıyor tuvalini ya da hâlihazırda kullanılmış tuvalleri yeniden boyuyor.

Değişik malzemeler içeren, üzerinden geçilmiş, derin çizgili, dikişli, fırça darbeli, tırtıklı işlere; bilerek ve isteyerek yaptığı hatalar üzerine; kollar, bacaklar ve bir de yüz ekliyor. Gerilimi ve parçalanmışlığı hissetmek için; anılar üzerine astar çekiyor.'

Devamı

Seçtiklerimiz