d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Antik A.Ş. 277.Müzayede-Değerli Tablolar ve Antikalar

147 B izlenme  
7.11.2020

277. MÜZAYEDE
DEĞERLİ TABLOLAR VE OSMANLI ESERLERİ
ANTİK A.Ş. MÜZAYEDESİNDE
14 Nisan 2013 Pazar
 
Türkiye’nin lider müzayede şirketi Antik A.Ş. müzayede evi klasik Türk resminin en değerli sanatçılarının yer aldığı 277. Müzayedesini 14 Nisan Pazar günü Antik Palace’da gerçekleştiriyor. Özel koleksiyonlardan oluşan müzayedede Sami Yetik, İbrahim Çallı, Şevket Dağ, Hikmet Onat, Hasan Rıza, Sami Boyar, Naci Kalmukoğlu, Müfide Kadri imzalı tablolar ile değerli Osmanlı eserleri satışa sunuluyor.

Müzayedenin en heyecan verici eserlerinden ilk kez satışa sunulan Sami Yetik’în “Natürmort” konulu yağlıboya eseri. Eski Türkçe imzalı ve 1929 tarihli tablo 750,000 TL ile müzayedeye çıkıyor. Türk resim sanatının usta isimlerine ait önemli çalışmaların da satışa sunulduğu müzayedede Hikmet Onat’ın “Sarıyer” peyzajı ve “Topkapı” sarayı konulu eserleri, İbrahim Çallı ve Şevket Dağ’ın “Cami İçi” gibi önde gelen sanatçılara ait İstanbul konulu tabloları yer alıyor.

Müzayedede ayrıca önemli bir hat koleksiyonu satışa çıkıyor. Yahya Hilmi, Hasan Rıza, Kazasker Mustafa İzzet, Hamid Aytaç gibi Türk Hat sanatına yön vermiş değerli ünlü hattatların Hilye-i Şerife, levha ve Kuran-ı Kerim’leri bulunuyor.

Osmanlı dönemi antikaların yer aldığı müzayede de Tuğralı gümüş koleksiyonu, bohem ve Beykoz camları koleksiyoncuları heyecanlandıracak eserler arasında yer alıyor. Oryantalist ressamların İstanbul konulu eserlerinin yanı sıra Osmanlı Pazarı için özel olarak tasarlanmış mineli kutular, saatler ve porselenlerden oluşan seçkin bir koleksiyon da sanat severlerin beğenisine sunulacak.

Turgay Artam tarafından yönetilecek olan 277. müzayededeki eserler 13 Nisan tarihine kadar Antik Palace’da görülebilir.  Süleyman Seba Cad. Talimyeri sok. No: 2 Maçka adresinden katalog temin edilebilir veya  www.antikas.com internet sitesinden online kataloglara ulaşabilirsiniz.  (0212) 236 24 60

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz