5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

Ayşenur Köksal | Arka Planda Kalanlar | Akademililer Sanat Merkezi

87 B izlenme  
4.11.2020
Ayşenur Köksal
Arka Planda Kalanlar
3 Kasım – 3 Aralık 2016
Akademililer Kültür Merkezi
 
Ayşenur Köksal "Arka Planda Kalanlar" isimli sergisiyle Akademililer Sanat Merkezi'nde sanatseverlerin karşısına çıkıyor.
 
Arka planda kalan insanların, görülmeyen ya da görülmek istenmeyen hikayelerini kendine ait bir figür anlayışıyla anlatan Ayşenur Köksal, eserleriyle hayatın anlamını sorgulamamıza yardım ediyor.
 
Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen sergide, sanatçı figüratif anlatımın klasik biçim ve üsluplarını kullanarak yeni bir görsel dil oluşturmaktadır. Kendisiyle ve yaşadığı zaman dilimiyle olan hesaplaşmasında, belleklerimizin kıyısında köşesinde kalmış yaşanmışlıkların ve düşünceye bağlı kurguların izleriyle hayatı sorguluyor. İzleyici bilinçli olarak içinde bulunduğu zaman ve mekandan koparıp resmin karşısına kendisiyle yalnız bırakan sanatçı, onların kendi geçmiş ve geleceğine karşı duyacağı rahatsızlığı da bir göstergeye dönüştürerek resimlerini bir ifade aracı olarak kullanmaktadır.
 
Hayatın akışı içinde bazen var, bazen de yok olan insanların sessiz çığlıklarını tanıklık eden sergi 3 Kasım - 3 Aralık 2016 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi
'nde 11:00 - 19:00 saatleri arasında görülebilir.
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz