d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

''Canlı Yayın'' Evren Sungur

32 B izlenme  
27.11.2020

Genç kuşağın iddialı ressamlarından biri olarak gösterilen Evren Sungur, ilk kişisel sergisini Akademililer Sanat Merkezi'nde açtı. 12 Mart 2010'da açılan sergide sanatçı, son dönemde yaptığı yağlı boya resimleri ile izleyici karşısına çıkıyor.

Küratörlüğünü Denizhan Özer'in yaptığı sergide sanatçı, görselliğin ve şiddetin egemen olduğu yüzyılımızda; bilinçaltı işgal edilmiş, medyanın esiri olmuş insanların günlük hayat hikayelerinin medyadaki yansımalarını tuval üzerine taşıyarak günümüz insanının içinde bulunduğu çıkmazın durum tesbitini yapmaktadır.

Sergideki resimlerde; bedenleri çevreleyen döngüsel çemberler, mekanları bölen sert ve saldırgan çizgilere rağmen figürle, nesne ve mekanın ilişkisi kurulmaktadır. Vücutların çıplak ve korunmasız oluşu, sistemin yönettiği medya karşısında nasıl da korunmasız olduğumuzu açıkça göstermektedir.

Daha önce aldığı 2009 Nuri İyem Resim Yarışması Ödülü gibi birçok ödülün de sahibi olan Evren Sungur'un, şiddeti ve sapkınlığı merkeze alarak ''iktidar bedenleri''nin durumunu sorgulayan ''Canlı Yayın'' isimli sergisi, 12 Mart – 7 Nisan 2010 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi'nde görülebilir.
Akademililer Sanat Merkezi, Pazar günleri haricinde hergün saat 11.00 – 19.00 arasında izlenebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz