Resul Aytemür - "657 ve Diğerleri'-Akademililer Sanat Merkezi

10 B izlenme  
6.01.2021

Resul Aytemür  "657 ve Diğerleri'
4 Mayıs – 3 Haziran 2012
Akademililer Sanat Merkezi
 
Resul Aytemür, 4 Mayıs – 3 Haziran 2012 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi'nde "657 ve Diğerleri" isimli kişisel sergisi ile sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen sergide, Sanatçı günümüz Türkiye'sinin orta sınıfını oluşturan insanların içinde bulunduğu sosyo kültürel yapıyı, yaşam biçimlerini, günlük hayatın diyalektiği içinde irdelemektedir.
 
Geleneksel yöntemlerden yararlanıp bunu yeni bir anlatım biçimine dönüştürmesi ve yaşadığı gerçeğin durum tesbitini yapması sanatçının her türlü belirsizliğe karşı gösterdiği anlamlı bir duruştur. Arka planda bir dönemi, bir düşünceyi anlatan resimlerin taşıdığı politik izler, yaşanmışlıkların önemli bir göstergesi niteliğindedir.
Aytemür gerek işlediği konular, gerek tekniği ve renk anlayışıyla çağdaş türk  figür resminin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden biridir.
Günümüz gerçeğinin anlam derinliği içinde yaşayan 657 ve Diğerleri'ni hikayelerini anlatan sergi 4 Mayıs - 3 Haziran 2012 tarihleri arasında Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezinde görülebilir.
 

Devamı

Seçtiklerimiz