Dinamo II | Genç Sanatçılar Sergisi | Swissotel Büyük Efes

97 B izlenme  
6.11.2020
Dinamo II
Genç Sanatçılar Sergisi
27 Mayıs - 6 Temmuz 2015
Swissotel Büyük Efes


Swissôtel Büyük Efes ve Büyük Efes Sanat, sanat etkinliklerinin ilki olan 2013 yılında gerçekleştirdikleri “Dinamo I” genç sanatçılar sergisinin ikincisini 27 Mayıs-6 Temmuz tarihleri arasında  sanatseverlerle buluşturuyor.
İsmini durağan enerjinin elektrik enerjisine geçmesinden alan Dinamo II sergisinde, Türkiye’nin farklı illerinden ve İran’dan gelen 26 genç sanatçının 100’ü aşkın eseri sergileniyor.  Farklı malzeme ve üretim teknikleri ile oluşturulan resim, heykel, enstelasyon, seramik ve fotoğraf gibi farklı disiplinlerden eserler ile bir dil oluşturan genç sanatçılar, çok sesli bir orkestra gibi ürettikleri çalışmalarla seslerini duyurmaya çalışıyor.
Swissôtel Büyük Efes ve Büyük Efes Sanat Yöneticisi Meriç Aktaş Ateş’in üstlendiği bu özel serginin açılış gününde sanat yazarı ve eleştirmeni Nazlı Pektaş “İzmir’de Sanatın Sürükleyici Gücü: Evrensel Belleğin Ortak Kaygıları” konulu söyleşisiyle sanatseverlerle bir araya geldi. Gerçekleşen söyleşide Bektaş, Swissôtel Büyük Efes İzmir’in sanata göstermiş olduğu öneme dikkat çekerken Dinamo II sergisindeki eserlerin birbirinden farklı temalar ve medyumlarla genç sanatın yol haritasıyla ilgili ziyaretçilerine farklı ipuçları verdiğini belirtti. 
Söyleşi ardından gerçekleşen kokteylde otelin Genel Müdürü H.Rıza Elibol, genç yeteneklerin eserlerine yer vermekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. 2013 yılından bu yana gerçekleştirmekte oldukları sanatsal faaliyetleriyle İzmir’de farklı bir kapıyı araladıklarını ifade ederken, düzenlemekte oldukları sergiler sayesinde sanata olan ilginin her geçen sene daha da arttığını ve artmaya devam edeceğini belirtti. 
Sergide yer alan 26 genç sanatçı;
Sezin Aksoy, Rengin Altınalmaz, Şeref Artagan, K. Atılay Aşkaroğlu, S. Tuğçe Aytürk, M. Sefa Çakır, Semra Ay Çırpan, Mustafa Demirpençe, Merve Dündar, Leyla Emadi,  Didem Erbaş, Onur Fendoğlu, Duygu Gümüştekin, Elvan Demirel Güngör, Gamze Kuyumcu, Bahar Oskay, Pınar Baklan Önal, Hakan Özdil, Mehmet Sağbaş, Maryam Salahi, Seda Şengök, Dijle Talun, Merve Turan, Emir Uçkan, Bülent Yavuz Yılmaz, Haydar Akdağ.
Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz