d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Çizgideki Işık /Light on Line - Gülay Semercioğlu

30 B izlenme  
3.12.2020

Gülay Semercioğlu 2 Haziran - 18 Temmuz 2009 tarihleri arasında Çizgideki Işık sergisi ile Pi Artworks’ de. 1998 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamlayan Semercioğlu, 2008-09 sezonunda Pi Artworks ve Zürih’ ten Galerie Kashya Hildebrand tarafından Contemporary İstanbul, Art Asia Miami, ArtParis, Abu Dhabi09, Art Dubai09, Art HongKong09 ve haziran ayında Scope Basel olmak üzere Orta Dogu, Amerika ve Avrupa Uluslararası fuarlarında sergilenerek, önemli uluslararası koleksiyonlara girmiştir.

Semercioğlu’ nun önümüzdeki sezon Zürih, Berlin ve Köln şehirlerinde sergileri olacaktır. 2006 senesinde Kinetik Çizgi serisi ile izlediğimiz Semercioğlu’ nun, Çizgideki Işık adlı sergisinde, referanslarını doğadan alan resimler yer alıyor. Formlar küçük bir organizmadan yola çıkarak elde edilen yalın kurgulardan yapraklar, dağlar, denizlere varan geniş coğrafi organik oluşumlara kadar uzanıyor.

Semercioğlu Çizgideki Işık serisine ait söyleminide şöyle dile getiriyor: Akışkan ve eğrisel formları kullandığım, hatları oldukça yumuşattığım bu resimlerim günümüz mimarisindeki Biyomorfik akımla oldukça yakın ilişki kuruyorlar. Kullandığım malzemenin doğasına aykırı organik/yumuşak bir form bulma çabası, resimlerimin metalik etkisi ve soğuk yüzeyleri, geleneksel ve moderni, elişi ve endüstriyeli, dişil ve eril gibi söylemleri karşı karşıya getiriyor ve bu söylemler arasındaki gerilimi gözle görünür kılmaya çalışıyor.

Devamı

Seçtiklerimiz