f7c849f2-0101-48db-a188-b74f67246675.jpg

Documents of Desire & Disaster David Lachapelle

29 B izlenme  
10.03.2021

PAUL KASMIN GALLERY, New Yorkdan sonra şimdi de İstanbulda. Galerinin en az kendisi kadar iddialı ilk sergi konuğu ise DAVID LACHAPELLE. Dünyanın en ünlü isimleri ile yaptığı fotoğraf çalışmalarıyla tanınan LACHAPELLEin seçilmiş karelerinden oluşan Documents of Desire & Disaster sergisi, 10 Aralık 2010- 29 Ocak 2011 tarihleri arasında, PAUL KASMIN GALLERY ayrıcalığı ile Akaretler Sıraevlerde görülebilecek.

Moda ve reklam dünyasındaki çalışmalarını ve merkezinde bulunduğu popüler kültürü fotoğraf sanatı ile yeniden yorumlayan Amerikalı sanatçı David LaChapelle, objeleri kimliğe bürüyen, kimlikleri objeleştiren marjinal bakışıyla, fotoğrafın Newtondan sonraki yeni yaramaz çocuğu ve illüzyonisti olarak tanımlanıyor.

LaChapelle ayrıca ünlü isimleri; korku, ölüm, varoluş ve inanç temalarıyla portrelerinde kullanması ile meşhur. 1995'ten bu yana pek çok defa ABD'de yılın en iyi fotoğraf sanatçısı seçilen LaChapelle, New York'tan Berlin'e, Çin'den Fransa'ya kadar pek çok ülkede sergileriyle yer aldı.

Madonna, Naomi Campbell, Uma Thurman, Angelina Jolie, David Beckham, Britney Spears, Leonardo Di Caprio, Paris Hilton, Elton John, Alexander McQueen ve Lady Gaga sanatçının objektifinden yansıyan ünlüler arasında… David LaChapellein bu ünlü sanatçılarla çalıştığı fotoğrafları ve sürreal izler taşıyan diğer fantastik eserlerinden seçilmiş işlerini barındıran Documents of Desire & Disaster sergisi 10 Aralık 2010- 29 Ocak 2011 tarihleri arasında Paul Kasmin Gallery Akaretler Sıraevlerde görülebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz